Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Xeter koleszterin csökkentőről...

Xeter koleszterin csökkentőről vélemények?

Figyelt kérdés

5,50-es koleszterinre ezt írta fel a doki.

Nem igazán szeretnék gyógyszert szedni, de ha muszáj akkor muszáj...


Valakinek esetleg tapasztalat a gyógyszerről? Ér valamit vagy pénzkidobás?

El lehet majd, hagyni, úgy hogy a koleszterin értéke nem megy vissza magasra?


márc. 12. 23:14
 1/6 anonim válasza:

Ez egyáltalán nem magas!!

Én több helyen olvastam hogy többet árt a koleszterin csökkentő mint használ.

márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na az szuper...


Én sem szívesen szedném,de úgy rám förmedt az orvos, hogy ez nagyon magas, ezt miért nem mondta eddig egyik orvos sem, és ezzel igenis kezdeni kell valamit


A cukor sem túl magas 5,7 volt most de arra is írta a gyógyszert...

márc. 13. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol olvasta #1-es, amit írt, én az orvosi könyvekben, szaklapokban azt olvastam, hogy minél alacsonyabb valakinek a kleszterinszintje, annál alacsonyabb a rizikója a szív-érrendszeri betegségere.

A népesség egy pár százalékának tud a gyógyszer izompanaszokat vagy májenzim emelkedést okozni, ebben az esetben felmerül az adag csökkentése vagy másik sztatin kipróbálása.

Ha cukorbeteg vagy akkor különösen megfontolandó, hogy hallgass az orvosra, mert az szintén növeli az érrendszeri rizikót.

márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

5,7-es cukorral miért lennék cukorbeteg???

Pont nem ezt írtam.

márc. 13. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok: bocs, félreértettem ezt a mondatodat: “A cukor sem túl magas 5,7 volt most de arra is írta a gyógyszert...”


Úgy értetted, hogy a miatt is írta a Xetert, vagy valami mást?

márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Xeter az koleszterin csökkentő, nem a cukor, hanem a koleszterin miatt írta fel (az 5,50-re)


A cukor 5,7 ezt is magasnak találta, úgy mint a koleszterint és cukor gyógyszert is írt fel.

márc. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!