Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vizelet vizsgálathoz melyik...

Vizelet vizsgálathoz melyik vizeletből érdemes csinálni a mintát?

Figyelt kérdés

Legutóbb délelőtt 11 óra fele írt egy beutalót a háziorvos, hogy menjek laborba (még éhgyomorra voltam) és a vizelet vizsgálatot is ráírta.


Lényeg a lényeg, hogy gyorsan vette, a patikába egy tégelyt, mentem a laborba, ott gyors mielőtt behívtak elmentek a mosdóba, és vittem be magammal a vizeletes, amikor behívtak "melegében".



A baktérium mérő 1000-ig lenne jó, nekem 1100 lett. Nem tudom az okát, ugyanis nem érzek semmi panaszt. Nem tudom, hogy az lehetett e a gond, hogy aznap kb a 3. vizeletből volt és gyorsan "melegében" rátettem a tetőt és vittem be?


Vittem az orvosnak aki kérte, kérdezte, hogy ez miért ilyen magas, mondtam, hogy én nem tudom, nincs panaszom és mondott valami olyat, hogy " nem lett kiengedve ", ezen azóta is gondolkozom, hogy mit jelent...

Csak utána egyből meglátott egy másik értéket, rákérdezett arra, diktálta az asszisztensnek mit írjon és elterelődött a figyelmem, hogy vissza kérdezzek.


Panaszom nincs, de azért frusztráló, hogy 1000-ig lenne jó és nekem 1100, illetve jó lenne tudni mi volt az a mondat, hogy legközelebb úgy csináljam és tudni, hogy melyik vizeletből kell (vagy fontos e).

Reggel az 1. vizeletből nem tudtam, mivel napközben mondta az orvos, hogy menjek én pedig mentem aznap.


márc. 13. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ugynevezett 'kozepsugaras' vizeletet szokta kerni, lehetoleg a reggeli elso adagbol. Kiengedsz egy keveset, szunet, pohar ala, beleengedsz abba is egy keveset, aztan a tobbi mar mehet a wc-be.
márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

" nem lett kiengedve "

Vizelet mintánál "középvizeletet" kell vinni.

Ha rögtön az elejét fogod fel, akkor a húgycsőben sokáig álló, pangó vizelet is belekerül, ami nem jellemző igazán az egészre.

Kisebb mennyiséget kell elengedni, átmosódik a "járat" és utána kell a következőt felfogni, ami már valóban a hólyag nagyobb mennyiségéből származik.

márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, hogy első vizeletből lett volna, jó csakhogy mivel másnap már dolgoztam, és úgy is éhgyomorra voltam, egymás mellett van az orvosi rendelő és a kórház gondoltam átmegyek és megcsinálom.



A másik, hogy nem is számítottam vizelet tesztre, pont az orvos előtt mentem el mosdóba, így a tesztnél már nem nagyon kellett ...

Örültem, hogy megy a tégelybe valamennyi, nem hogy előtte meg utána a wc-be engedjem. Főleg ott a kórházi wc-ben azzal is szerencsétlenkedtem, hogy ne üljek rá az ülőkére de a tégelybe is menjen ne mellé. De így sem lett a behúzott vonalig a tégely, tehát nem lett tele, nem tudom, hogy az befolyásol-e de szerintem elég volt a minta.

márc. 13. 15:45
 4/19 A kérdező kommentje:

2:

Valami ilyesmi rémlik, de csak az orra alatt mondta, nem is értettem akkor sem jól, most meg csak emlékezetből írom, mintha így mondta volna.


Valami rémlett, hogy középvizeletből és 1. vizeletből kellett volna, csak pont nem olyanok voltak a körülmények, mivel nem tudtam, hogy aznap megyek, nem csináltam a reggeli elsőből és nagyon nem is kellett mennem a mosdóba így örültem, hogy ment a tégelybe,nemhogy a felét máshova engedjem.

márc. 13. 15:47
 5/19 anonim ***** válasza:
Mindegy hanyadik vizelet, ha elsőt megoldani nem tudsz, csak középsugaras legyen egyelőre, de az orvosodnak ezt el kellett volna mondania. Ritkán, de vannak olyan esetek amikor pl. tenyésztés is kell, akkor néha kérnek nem középsugarasat, vagy prosztata masszázs után.
márc. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam volna kiengedni az elejét, mivel nem is kellett mennem a mosdóba, de a labor mert lassan zárt, haladni kellett, így sem lett tele a tégely, hogy nem engedtem ki, nemhogy ha kiengedem...


Kórháziba mosdóban meg egyébként sem kényelmes ez. Wc papír sem volt, arra is figyeltem, hogy ne üljek rá az ülőkére...férfiaknak jóval egyszerűbb ez

márc. 14. 09:17
 7/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk, az alapos intim mosakodás is nyilván elmaradt előtte.

Általános vizeletvizsgálatra a reggeli első vizelet a jó. Ami gyakorlatilag csak akkor oldható meg, ha viszed otthonról. De azt meg nem minden labor fogadja el. (Bár, leginkább csak azért, mert kevesen vesznek vizeletes poharat a patikában, inkább mindenféle jól-rosszul elmosott, jól-rosszul záródó ibrikben viszik a pisit.)


Vagyis, ha már muszáj a laborban pisilned, legalább arra figyelj, hogy még otthon mosakodj meg alaposan, és a lehető legrövidebb időn belül adj vizeletet a laborban.

Ugyanakkor arra is érdemes figyelni, hogy minél tovább "tárold magadban" a pisit, amit le fogsz adni. Hiszen, ha kipisilted magad (mint te a fent leirt esetben), akkor az esetleges baciknak még kevés idjük maradt a szaporodásra, igy álnegativ lehet a vizelet (nálad nem lett az, de ez is arra utal, hogy azok a bacik nem a hólyagodban lehettek, hanem az intim részeiden, és onnan kerültek a pisibe).

Ha nem baktériumokról van szó, hanem egyéb anyagokról a vizeletben, hát azoknak sincs elég idejük kiválasztódni a vizeletbe, ha túl kevés idő telt még el az utolsó pisilés óta, igy azok is lehetnek álnegatívak.


Végül, a középsugaras vizelet az elvárás általában. Eleje-vége a wc-be, közepe a pohárba. Lehetöleg anélkül, hogy közben megállítanád a sugarat. Jó, ha készülsz törlőkendőkkel.

Az intim területet viszont csak utólag töröld meg ilyenekkel, semmiképp se mintaadás előtt, mert a kendőről vegyi anyag kerülhet a vizeletbe, ami zavarhatja a mérést.

márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És még valami: ha csak baci van a vizeletben, de fehérvérsejt nincs, az inkább arra utal, hogy a baktériumok utólag, a levett vizeletben szaporodtak el. Főleg, ha sok idő eltelt a mintaadás és a mérés között. (Az a labor mérte, ahol mintát adtál, vagy az csak egy mintavételi hely, és elszállították valahová máshová?)
márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Reggel sem szoktam alapos intim mosakodást tartani.

Esténként szoktam fürdeni, meg ennek pont az lenne a lényege, hogy azt mérje ami van és nem azt, hogy alaposan lefürdök előtte, mint azt egyébként sem szoktam reggelente az első vizelet előtt, csak este.


120 Ft-ért vettem steril dobozkát nem nagy összeg. Fogalmam nincs mit jelent azt hogy steril. Mondta, hogy az van, jó lesz -e mondhatom, hogy jó.


Alapjáraton nem tudtam, hogy aznap kell ilyet csinálnom, de nem is értem miért kellene előtte lefürdeni és egy fals eredményt kapni, hiszen nem szoktam reggelente fürdeni, ezáltal az eredmény nem is azt mutatná, ami ténylegesen van, napi szinten.


Az intim részemen sincs fertőzés, ugyanis nemrég voltam 1éves kontrollon, rákszűrésen és minden oké volt, na meg, ha lenne valami fertőzésem azért csak viszketne valami.


"és a lehető legrövidebb időn belül adj vizeletet a laborban.


Ugyanakkor arra is érdemes figyelni, hogy minél tovább "tárold magadban" a pisit, " most akkor minél hamarabb vagy minél később adjam le?!


Majd legközelebb okosabb leszek, az első alkalom úgy látszik nem sikerült jól. Nem gondoltam, hogy ennyire nem mindegy mikor, hogyan, hol, mibe pisil az ember egy mintához.

márc. 14. 18:58
 10/19 A kérdező kommentje:

9:

Nem tudom, szerintem az a labor.

Illetve szoktál táskában, liftel vinni valahova de biztos nem messzire, mert mire hazaértem fent volt az eredmény EESZT-ben.

márc. 14. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!