Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőttkori ADHD-sok! Mik...

Felnőttkori ADHD-sok! Mik voltak a tüneteitek, hol diagnosztizáltattátok magatokat ? Együtt tudtok élni vele, vagy gyógyítható?

Figyelt kérdés
Első gyerek születésével nagyon szétszórt lettem. A mindennapi életvitel (Főleg a koncentrálást igénylő dolgok: rendrakás,főzés, rendszerezés is nagyon nehéz és lassú.) Most a második terhesség teljesen kiütött. Félek,hogy rámegy a házasságunk, az életünk. Ha be tudnám bizonyítani, hogy papírom is van róla, akkor talán a férjem megértené. Ez nem szimpla lustaság vagy figyelmetlenség, ahogy ő gondolja. Segítséget nem igazán kapok, csak folyamatosan, hogy mennyire ügyetlen, figyelmetlen, szétszórt vagyok. Szeretném megtudni, hogy tényleg ADHD-e az, amiben szenvedek.

márc. 23. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A Zádory rendelőt ajánlom Budán.
márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ADD is hasonló tünetekkel jár (koncentrációs zavar) és felnőtt korban gyakoribb, bár gyerekeknél is előfordul mindkettő. Gyerekkorban az ADD-s gyerekek inkább szorongósabb, csendesebbb típusúak, nehezen figyelnek a dolgukra, lassan reagálnak. Az ADHD-s gyerekek meg szinte rögtön mindent lereagálnak, túlpörögnek, kifelé beszédesebbek (vagy túlságosan azok). A többi az nagyjából ugyanaz, szóval hajlamosak a szétszórtságra, elfelejtenek fontos dolgokat stb..

Felnőtt korban a gyerekkori ADHD esetén nagy fokú nyugtalanság érzés marad, vagy szorongás, mintha valamit mindig el kellene nyomni vagy a muszáj viselkedni érzet, nehéz kielégíteni az ingereket, impulzusvágy, de a gyerekkori hiperaktivitás a legtöbb esetben már felnőtkorra megszűnik és látszatra többnyire ADD-s tünetek maradnak, ami felnőttek esetében nagyjából az, amiket írsz. Előfordul a kettő közti átmenet is, de lehet szimpla túlérzékenység, túlgondolás, kimerültség, depresszió, gátlás és sok egyéb, nem csak a mostanában felkapott ADHD és a variációi.

ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem én is figyelemzavaros lehetek, mert mindenre ráunok nagyon hamar. A múltkor ki akartam tölteni egy online tesztet is, de azt is abbahagytam, nem volt türelmem hozzá.
ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!