Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ettől kéne tartanom?

Ettől kéne tartanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. Január közepe óta vagyok pánikbeteg és rendszeresen szedem az antidepit reggeli után. A vérnyomás csökkentőt is minden este 8-kor mert a pánikbetegség miatt magasvérnyomás beteg is lettem. Valamikor elalváshoz még frontint is szedek 0.25-set. február eleje óta nem volt rohamom és ma hajnalban 1 óra körül nagyon kivoltam. Este kimentem wc-re és mikor végeztem a dolgommal akkor ledőltem vissza aludni de utána nem sokkal elkezdtem érezni egy ilyen fura érzés a karjaimban mintha égne vagy zsibadna...utána hirtelen fel kellett állnom az ágyból és siettem egyből anyuhoz (mondhatni elkapott a hirtelen félelem a semmiből és menekültem oda) majd fogtam egy vérnyomásmérőt és megmértem:

Szisz:179

Dia:101

Pulzus 111 (szabálytalan szívverés jelzéssel)

Utána nagyon elkezdett remegni a lábam ha feküdtem ha álltam ha bármit is csináltam pár percig...utána valahogy ez az egész 2-3 perc után elmúlt...mint ha nem is lett volna semmi bajom...

Vérnyomásom meg a pulzusom helyre állt utána meg már minden tünetem is elmúlt...

Szerintetek ez pánikroham volt?

Vagy magas vérnyomás?

Esetleg nagyobb adag gyógyszer kéne? (Antidepiből vagy bármelyik másból)

Valakinek volt már ilyen?

Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

20/férfi



márc. 25. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Magas vérnyomásról akkor lehet beszélni, ha az tartós, nem megy vissza pihenés után.

Ez inkább pánikroham. A magas pulzus és vérnyomás pánikroham esetén "normális", fizikailag kb. egy cardio-edzésnek felel meg (a félelemtől a menekülési ösztön kapcsol be és a test elkezd olyan tüneteket produkálni, mintha valamilyen valós veszély elől menekülnél). Ez amúgy a szervezetre nem veszélyes, ezt jó tudatosítani, tényleg csak annyit tesz, mint egy edzés. A lelki része sokkal rosszabb.

Egykori pánikbetegként sokszor átéltem. Remélem, a gyógyszerek mellett terápiára is jársz, mert a gyógyszer nem fog meggyógyítani, a terápia viszont meg tud.

márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez pánikroham volt, egyértelmű.
márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez csak roham volt, minden tünet ezt mutatja. Ha a rohamnak vege a tünetek is megszünnek. A gyógyszer adagot ne módosítsd orvos nélkül
márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!