Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől vérezhetett az orrom?...

Mitől vérezhetett az orrom? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Soha eddigi életemben nem vérzett még az orrom.

Most kaptam el 2x 1.5 hónap alatt valami vírust egyszer meg aztán egy sima náthát, mindkettővel 2 hétig fújtam erősen az orrom. A 2. most múlt el kb 1 hete. Aztán most este kifújtam és vért fújtam ki belőle, folyni nem folyt kifele, csak ahogy dugdostam bele a zsepit mindig vérfoltos volt, illetve mostam is ki vízzel akkor jött belőle meg éreztem ahogy nyeltem is le.

Körülbelül 1.5-2 percig tartott de nagyon megijedtem. Évek óta használok orrsprayt rendszeresen de nem hiszem hogy attól lenne éppen most bajom évek után. Leukémia lehet?



márc. 25. 01:55
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Simán lehet, hogy csak megrepedt benne egy ér. A sok orrfújás okoz ilyet, pláne ha erősen fújod.
márc. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez természetes ilyenkor, ha eláll a vérzés, vagy csak pecsételő és nem gyakori, akkor nem kell vele orvoshoz menni.
márc. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor kell orvoshoz menni, ha órákig vérzik. A lányomnál volt ilyen, gyakran vérzik az orra, de egyszer volt olyan, hogy nem akart elállni, illetve folyton visszatért egy napon belül sokszor. Akkor kapott kenőcsöt ill. gyógyszeres kezelést, ami lényegében egy visszér-gyógyszer.
márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok köszi! Kicsit megijedtem mert sosem volt ilyen, akárhogy nyúzhattam, még ha labdával megdobtak anno akkor sem vérzett soha semmitől. De hála istennek ez is csak 2 perc volt kb.

De akkor megnyugszom. Köszi mégegyszer

márc. 25. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
"A véres (vöröses, rózsaszínes) váladék mögött gyulladás állhat. Ha az orrjáratok kiszáradnak és irritáltak, a szövetek károsodhatnak. Ez számos dolog miatt következhet be, köztük az allergia, a fertőzések, illetve a túl sok fújás vagy dörzsölés miatt keletkező mechanikai sérülések okolhatók elsősorban."
márc. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szupi. Akkor tuti a sok fújástól volt. Köszi neked is
márc. 26. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondtam és sikerült a földig is leértékelni..gratulálok hozzá mindenkinek.. (első voltam)
márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na meg ha száraz a levegő, az orrjáratok kiszáradása is okozhatja.

Érdemes lenne télen többször szellőztetni, a fűtőtestre egy kerámia/üveg tálban tengeri sós vizet tenni és párologtatni.

márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7/8! Én nem értékeltelek le!! Zöld pipát nyomtam a válaszodra, írta is, hogy hasznosnak találtam a válaszod!
márc. 27. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!