Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő alatt alakul ki az...

Mennyi idő alatt alakul ki az angina pectoris, más néven koszorúérgörcs? Mennyi esélyem van rá, hogy abban szenvedek?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok 2 éve. Azóta mellkasi panaszaim vannak, sokszor úgy érzem szívinfarktusom van. Jártam 2, valamint 1 éve kardiológián, ahol mindent rendben találtak, állításuk szerint semmi baja a szívemnek. Én azonban nagyon nem úgy érzem. Az utóbbi időben megterhelés közbeni és utáni rosszulléteim vannak, mint nehézlégzés, hányinger, ájulásérzés, mintha mindjárt meghalnék szívinfarktusban.


“Az angina tünetei: Mi okozza a fájdalmat?


Általában fizikai megterhelés, pl. lépcsőzés, sietés, tehercipelés váltja ki. A lényegesebb kiváltó tényezők között szerepelnek az emocionális tényezők, a fokozott stresszhelyzet. Megfigyelések szerint a hideg, szeles időjárás is fokozza az anginás panaszok gyakoriságát. Egy kiadós étkezés után is előfordulhat mellkasi panasz, amikor a vérkeringés a hasi zsigereket ellátó erekben fokozódik. A fájdalomhoz olykor társulhat nehézlégzés, verítékezés, hányinger is.”


Ez teljesen rám vall. Mit tegyek? Már magánrendelésre is sok idő eljutni, miközben folyamatosan attól szorongok, hogy ebben szenvedek.



márc. 29. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szívbeteg vagyok. Tényleges szűkülettel. Mivel még nem kell sztentelni, a cardiológus javaslatára cardio edzést csinálok submaximális terheléssel, hogy javuljon a collaterális keringésem.

Mozogj te is!

márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es válaszoló: szabad érdeklődni, mennyi idős korodban alakult ki a szűkület, milyen tüneteket okozott és milyen nemű vagy? Köszönöm
márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez engem is érdekelne. Köszönöm 🙂
márc. 29. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!