Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez 24 éves létemre...

Szerintetek ez 24 éves létemre csúnya?

Figyelt kérdés

Egyébként hajlamos vagyok a trombózisra. Genetika, de nem volt még.


[link]



márc. 30. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Már többször kiírtad a kérdést. Ezek hajszálerek, visszér probléma lehet belőle később - NINCS köze a trombózishajlamhoz. Hogy érted azt pontosan, hogy hajlamos vagy a trombózisra?
márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ennek a trombózishoz?
márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Leiden mutációs trombózishajlamom van. Akkor ez mitől lehet?
márc. 30. 19:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert vékony a bőrös és átlátszik az ér... Semmi köze a trombózishoz lol.
márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Visszértágulatból kétféle van. Ez az ártalmatlanabb fajta, amikor vékony erek látszódnak sötét lilán. A másik amikor látszik, hogy dudorodik az ér és kacskaringózik végig a lábszáron. (Mintha egy ilyen is dudorodna oldalt a combodnál, de nem látom jól) Utóbbi se törvényszerű, hogy trombózisos legyen, de nem árt figyelmi
márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
én 16L vagyok ,nem vagyok elhízott , súlyzós edzést is csináltam 2 évig , leiden mutációs trombózis hajlamom van és nekem ilyenem van oldalt a combomon.
márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

[link]

Igen, van ilyen is. Az ilyet kell figyelni?

márc. 30. 19:50
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

1-es vagyok, gondoltam. Leiden mutációm van nekem is, elég gyakori mutáció a régió lakosságában, emeli valamennyivel a trombózis hajlamot, de ez önmagában nem jelenti azt, hogy lesz is trombózisod. Minél több egyéb hajlamosító tényező bejön később (dohányzás, fogamzásgátló, hízás, terhesség, fekvőbeteg leszel stb.), annál nagyobb az esélye, de önmagában normál életmódot lehet mellette folytatni. Majd jelezned kell ha műtéted lesz vagy terhes leszel, de egyelőre semmi aggódnivalód nincs ezen. Gondolom csináltak nálad egy komplett trombofília szűrést is? Más mutáció is fennáll?


Ez pedig egy rövid, jó összefoglaló a visszerekről, kialakulásukról: [link]

márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, 19 évesen csináltak egy labort, ahol kiderült, hogy leiden-mutáció heterozigóta, de mást nem írnak.

Terhességnél igaz, hogy véralvadásgátlót kell szúrni végig?

márc. 30. 20:20
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
A trombózis azt jelenti, hogy egy trombus elzárja a mélyen fekvô vénákat amitől a vér vissza a szív felé csak nehezen vagy egyáltalán nem tud folyni míg az artérián keresztül meg folyamatosan áramlik oda a vér így jól bevörösödik, feldagad, felforrósodik és fájdalmas lesz.
márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!