Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek voltak meg a Crohn-beteg...

Kinek voltak meg a Crohn-betegség tipikus tünetei?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek gyulladásos bélbetegségek ASCA vizsgálatára. Laktóz és gluténérzékeny vagyok. Hiába tartom a diétát, így is olyan hasi görcseim tudnak lenni és hasmenésem, hogy sírva fakadnék a wc felett.


Lázam nincs, de fáradékony vagyok, gyakran fáj a hasam. Tegnap esti hasmenésem nyákos volt, és van hogy véres a végbelem. Puffadásom is van, viszont van étvágyam, és nagyon sovány sem vagyok.


Volt akit úgy is diagnosztizáltak ezzel a betegséggel, hogy nem produkálta a tipikus tüneteket, csak néhány volt meg?


ápr. 3. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
hat engem is ezzel diagnosztizaltak, vagyis en amondo vagyok nekem nem is ez a betegsegem, hanem a masik fajtaja, mert kb 7 eve semmilyen tunetem nincs. Elotte is max annyi volt keves etvagy, kisebb fogyas, vas alacsony, meg a szekletver pozitiv. De ennyi. Meg hasmenes ugye.
ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy barátnőmnek az van, én meg vizsgálás alatt állok, no offense de nagyon remélem, nem az..

Nagyon sok minden tud amúgy ilyeneket okozni, amiket írtál. Tükrözéseken voltál?

Barátnőmnek nagyon rövid idő alatt romlott az állapota, nagyon ment a hasa, nagyon fájt neki kb minden falat után, csak rizst bírt enni napokig. Láza is volt, valamint már az ultrahang mutatta, meg a vérvétel is, hogy valami nem ok. Azt mondta volt korábban aranyeres vérzése, de ez nagyon nem olyan volt neki, ha volt. Ezzel megnyugtatott, mikor meséltem neki az enyémet. Szóval nagyon rosszul volt szegény, pár hónap alatt diagnózis lett az első tünetektől fogva már.

Nekem azt mondta a gasztrós, ha hosszabban fennálló “enyhébb” tünetek vannak, az nem tipikus rá, mert ez gyorsan szokott romlani, elég domináns tünetekkel azért, de ez az átlag.

ápr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem voltam még, ennek az eredménynek a tükrében megyek majd tovább tükrözésekre. ASCA vizsgálat után meglátom mi lesz. Kiskoromban is rengeteg gond volt a beleimmel, iszonyatosan tudott fájni a hasam. Volt vér is a végbelem környékén sajnos nem egyszer.
ápr. 4. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!