Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez ekcéma lehet, vagy sima...

Ez ekcéma lehet, vagy sima bőrirritáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves vagyok, soha nem volt bőrproblémám, max időnként enyhe rosacea kijön, de azt anyutól örököltem. Ezt viszont nem tudom hova tenni. A hétvégén sokat voltam kint, ültettem a szüleimnél vidéken, amikor hazaértem, akkor vettem észre hétfőn. A combom külső felén van egy pirosas folt, ami pici sűrű puklikból áll, nem repedezett, nincs hámlás, csak pirosas és kidudorodó tapintásra. Magától nem viszket, csak ha hozzádörzsölődik ruha, de akkor se vészesen.

Így tudnám leírni. Nincs új kozmetikumom, nem ettem számomra idegen kajákat. Ami szokatlan történt, az a húsvéti locsolás, amikor vagy 4-5 féle, feltehetően régi parfüm is került rám, de a kezemre fújták őket. A másik szokatlan dolog, ami tudom, felelőtlenség volt, de mikor ültettem az otthonis “munkás/kerti nacim” vettem fel, ami koszos volt, egy ideje nem volt kimosva.. Ezeket külön tároljuk, és nincs otthon másik koszolható nacim, ezért ezt kaptam fel. Vajon ez okozhatta, abban irritálhatta meg valami a bőröm?



ápr. 3. 17:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Most, ahogy próbáltam róla keresgélni, a Folliculitis nevű bőrproblémát találtam, amit okozhat koszos ruházat, edzőtermi fertőzésként is emlegetik, és elvileg pont ilyen nagyon pici kiütéseket okozhat, mert “eltömődnek” a szőrszálak.
ápr. 3. 18:02
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztosan nem a koszos nadrág okozta ezt. Sokkal valószínűbb, hogy esetleg megcsípett valamilyen rovar (akár teljesen máshol) és ez elindított egy reakciót a szervezetben. Vagy mégiscsak ettél valami olyan ételt, aminek egy összetevője mégiscsak szokatlan volt. Vagy a ciklusod olyan szakaszában ettél olyan ételt, amit szoktál, amit egyébként nem gyakran eszel, és a hormonok és a bevitt tápanyagok összjátéka is okozhatta ezt a tünetet. Esetleg próbálj meg pár napig recept nélkül kapható antihisztamin tablettát szedni (Allegra, Telfast). Kenegesd valami semleges hidratáló krémmel. Ha hetekig nem múlik el, érdemes lehet bőrgyógyászt is megkérdezni.
ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!