Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen egy aspirációs citológi...

Milyen egy aspirációs citológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés
Egyik nyaki nyirokcsomóm meg van nagyobbodva. Az ultrahang szerint olyan mint egy normál nyirokcsomó csak nagyobb. A szakorvos azért elküldött aspirációs citológiai vizsgálatra mert kemény és nem mozdítható. Ha az UH szerint jóindulatú az elváltozás, attól még az aspirációs citológia eredménye lehet rossz? A vicc az hogy erre a vizsgálatra csak megyén kívül van lehetőség (100km), mert itt Veszprém megyében nem csinálnak ilyet. A sok papírmunkával( új beutaló kérés, engedélyeztetés, időpont kérés) csak az idő telik. Ráadásul magánba sem csinálnak ilyet. Rengeteg magánrendelőt, klinikát felhívtam, mindenhol csak pajzsmirigyből vesznek mintát, nyirokcsomóból nem. Egy helyen adtak időpontot április 18.-ára de még fel kell őket hívnom, hogy biztos e a dolog, mert csak asszisztensel tudtam beszélni. Borzasztó ez a várakozás.

ápr. 7. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A Csolnoky Ferenc kórházban találtam pajzsmirigy aspiráció/lágyrész aspiráció nevű időpont kérési lehetőséget.

Aki pajzsmirigyet tud mintavételezni, az nyirokcsomót is tud, ugyanaz a technika: ultrahanggal felkeresi az elváltozást, bőrfertőtlenítés, bucis törlés, vékony tűvel beleszúr, finoman mozgatja és közben szívogatja a sejteket. Pár másodperc az egész. Utána kikeni az anyagot (egy cseppnyi sem) tárgylemezre és eldönti, hogy elég-e a minta, vagy megismétli a mintavételt. Utána kapsz rá egy bucit egy ragtapasszal, amit viszonylag hamar le lehet venni. Rosszabbul hangzik, mint amilyen valójában.

ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csinálnak beszéltem velük.
ápr. 7. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!