Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet mellrákom van 23 évesen?...

Lehet mellrákom van 23 évesen? (UH kép)

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és nemrég csomót fedeztem fel a jobb mellemben. Másnap sikerült ultrahangos vizsgálattal megnézetni a melleimet. Ezek alapján van okom aggódni?


[link]


[link]


Diagnózis: N63H0- emlőben lévő mehatározatlan képlet


Fizikális vizsgálat: Jobb emlőben alsó negyedhatáron ujjbegyni tömöttség figyelhető meg. A bal emlőben és az axillákban kóros rezisztencia nem tapintható.


Emlő és axilla UH vizsgálat: A jobb emlőben 6-7 óra irányában 13x9x15mm-es, jól körülírt, echoszegény képlet látható, hangárnyékolás nélkül. A bal emlőben körülírt kóros képlet, malignitásra suspect eltérés nem mutatható ki. Az axilláris régiókban kóros nyirokcsomó nem azonosítható.


Vélemény: A jobb oldali emlő elváltozás (U3) elsősorban benignus karakterű radiomorfológiailag, de dignitása kérdéses, pontosabb megítélésére AC mintavétel javasolt.


Először a doki a beningus karakter helyett fibroadenoma karakterűt akart írni, de végül kitörölte és azt mondta vegyünk belőle mintát. Megkérdeztem aggódjak-e, mire az volt a válasz, hogy erre nem mondhat semmit, jóindulatúnak néz ki, de a protokoll az, hogy vegyenek belőle mintát. A háziorvosom szerint csak biztosra megy, de azt hallottam, hogy a fibroadenomákból nem feltétlen vesznek mintát.


Eléggé beparáztam, nemsokára mintát vesznek belőle (vékonytűs mintavétel). Az U3 besorolásról azt olvastam, hogy valószínűleg jóindulatú, de nagyon félek, hogy rosszindulatú. Tudnátok véleményt, vagy tapasztalatot mondani?



2022. okt. 30. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Nekem fibromam volt evekkel ezelott. En nem vetettem mintat, feleslegesnek tartottam, mert azonnal ki akartam vetetni, akar jo, akar rosszindulatu... Szoval mentem mutetre, mintavetel helyett.
2022. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
A fibroadenoma jóindulatú. Ha annak látta elsőre, akkor nincs aggódnivalód. Szerintem is csak biztosra megy.
2022. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Mindent elmondott az orvos, le is van írva. Jó indulatúnak tűnik, de nem lehet kizárni, hogy mégsem az, kell belőle minta és kész.

Mondjuk akkor legyen 90% jóindulatú, 10% rossz.

2022. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Emlővizsgálatban jártas szakember vizsgált, tájékoztatott, korrekt véleményt, javaslatot tett.

Ehhez tényleg nincs mit hozzátenni, ahogy a 2.és a 3. válaszoló mondta.

Protokoll szerint szükséges a mintavétel.

Ha számokat szeretnél, 17 év alatt egyetlen 20 év körüli páciensünk volt rosszindulatú daganattal. Heti 10-12 core (vastagtűs, szöveti) biopsziát végzünk, a finomtűs mintavételeket nem is számoljuk.


Azt, hogy mintavétel nélkül valaki hajlandó belemenni egy emlőbe a páciens óhajára, inkább nem minősíteném.

2022. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Előző vagyok.

Mi ez a lepontozás?

Az ember tudja, hogy nem számít, de ezek szerint mégis..


Az uh képet tekintve is fibroadneoma, a fibroadneoma ÍGY SZOKOTT KINÉZNI. Az életkorod is mellette szól. A nyakamat nem tenném rá, ezért kell a minta.


Vagy azért durcizik a lepontozó, hogy őt milyen szépen megoperálta mindenféle hókuszpók mintavétel nélkül az a kedves doki, és minden rendben volt?

Az említett 20 évesünkbe is belegyalogolt a sebész, az elváltozást ki szerette volna venni, de nem volt körülírt, így csak kimetszett belőle egy darabkát. Nagyon szépen bevarrta, tudom, hogy ez fontos, ez alapján ítélik meg a sebész tevékenységét/irónia/. Kár, hogy ezzel a bimbó körüli nyirokutakba juttatta a daganatsejteket. A beteg még megvan az áttéteivel, köszönhetően az onkológusoknak. A reflex még mindig megvan, hogy a beteg a sebészhez megy a csomójával, persze nem neki kell tudnia, hogy nem ez a sorrend kb a 80-as évek óta. Nem egy, tályognak tartott piros, érzékeny, puha tapintású elváltozást láttam, amibe belevágott a sebész, nem genny ürült, kitamponálta a nekrotikus (olyan gyorsan nő a felszínein, hogy elhal a belseje) üreget, és akkor megkaphattuk vizsgálatra bekötözve, mert úgy tök jó uhzni. Mintát már nem vett belőle, pedig benne járt, ránk várt az is. Meg megállapítani, hogy hány góc van még, a hónaljból fta, stb. Phylloid tumort is láttam már fibroadnomaként kikanyarítani (a varrat itt is csudaszép volt), kár, hogy újra kinőtt, merthogy az olyan.

Kérdező, a tied majdnem teljesen biztos, hogy fibroadneoma. Próbálj nem izgulni. A mintavétel előtt egyél, illetve vigyél magaddal valami finom, gyorsan felszívódó szénhidrátot. A vérvételinél sokkal vékonyabb tűvel veszik, ne feszítsd meg az izmod. Ügyes legyél!

2022. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Annyit azért szeretnék mondani, hogy én nem pontoztam le senkit.


Kedves utolsó!

Próbálok nem izgulni, de nagyon nehéz. Tudatosítom magamban a statisztikákat, meg, hogy uh kép alapján ez annak néz ki. Csak tényleg az zavar, hogy a doki a diagnózis diktálása közben elkezdte, hogy fibroade...és itt abbahagyta, kitöröltette beírta, hogy jóindulatú karakterű. Most kicsit másképp érezném magam, ha fibroadenomának tekintett elváltozásból vennének mintát, nem pedig egy jóindulatú karakterűből. Esetleg annyiban tudnál véleményt formálni, hogy az uh kép alapján miben nem volt biztos a doki? Tudom, hogy a szövettan a tuti, meg mindenképp elmegyek a vizsgálatra, de mi az amiatt mintát vesz belőle, mikor másokat kontrollra kéretnek vissza ilyenkor. Emiatt paráztam be főleg. Köszönöm, ha válaszolsz (vagy bárki más megosztja a véleményét).

2022. okt. 31. 09:43
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
2-es vagyok. Ha azt írja le, hogy egyértelműen jóindulatú, akkor nem vetethet mintát se ő, se más és teljes felelősséggel tartozik a következményekért. Magát és téged védett azzal, hogy nyitva hagyta a dignitás kérdését és szövettant kért.
2022. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

2-essel egyetértek.

Lehet, hogy átfutott az agyán az ő 20 évese, és nem akar kockáztatni egyikőtök bőrét sem. Ne láss bele többet, nem csúnya az uh kép.

2022. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi ez a lepontozás, sajnálom :(


Arra jutottam, miután bővebben átnéztem a magánintézmény honlapját, tájékoztatóit, a radiológusaik cikkeit, hogy az álláspontjuk kb. a "mindenből veszünk mintát". Elméletileg azért, hogy pontos diagnózist állítsanak fel. Minden tapintható, jól körülírt csomót, és UH alapján jóindulatúnak véleményezhetőt is (meg nyilván a gyanúsakat is). Tehát egy fibroadenomát is megszúrnak, hogy 100% kijelenthessék a jóindulatúságot. Akkor viszont már végképp nem értem miért nem lehetett ráírni a papírra, hogy az enyém fibroadenoma kinézetű. Lehet látott valami gyanúsat az UH-n a doki? Mondjuk akkor nem nevezte volna jóindulatú karaterűnek, nem?Így viszont sajnos a meghatározatlan képlet nevet kapta ez a valami, ami elégge ijesztő :( Meg azt is olvastam náluk, hogy a tapintás és UH után gyanús dolgok ellenőrzéséhez ők inkább a vastagtűs vizsgálatot javasolják.


Holnap lesz egyébként a mintavétel, azért vagyok így beparázva. Próbaltam tudatosítani amit írtatok, csak ennyi idősen ilyesmivel szembenézni elég nehéz. Főleg, hogy a doki kicsit ködösített, nem sok megnyugtatást kaptam tőle. Nyilván nem várhatok pátyolgatást, de mikor rákérdeztem, hogy aggódjak-e, és azt mondta, nem mondhat erre semmit, az eléggé megviselt. Én kérdeztem rá arra is, hogy jóindulatúnak tűnik-e. Pedig a vizsgálat előtt nagyon kedves volt. Ezeket mind nem tudom sajnos hova tenni. De majd meglátjuk...

2022. nov. 1. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem egészen értem, hogy neked mivel jobb az, hogy fibroadenoma, mint az, hogy "benignus kinézetű". Tök mindegy.
2022. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!