Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SIBO betegek! Melyek azok a...

SIBO betegek! Melyek azok a zöldségek, gyümölcsök, ételek, italok, amelyeket meg tudtok enni, inni úgy, hogy nincs azoktól bajotok? És figyeltek-e a mennyiségre? Naponta hányszor étkeztek?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy hiszem, hogy ezt embere válogatja. Nem vagyok SIBO-s, viszont a szüleim igen, de ők esküsznek a FODMAP diétára, amely egyébként egészséges szerintük. A lencsefőzelék a kedvencük, de pl. panaszokat egyáltalán nem okoz, míg a hagyma már igen, de az is csak akkor, ha nyersen eszik, illetve, megesik, hogy még akkor sem mindig. Naponta 5x esznek, ha olyan az étel, akkor olykor kevesebbet-többet, de soha nem sokat. A folyadékok pedig minden is jó nekik, az alkoholon kívül, mert azt soha nem fogyasztottak. A cola, bubis vagy szénsavmentes víz, egyáltalán nem bántja őket. Tehát ezért is hiszem, hogy alapvetően tényleg embere válogatja.
ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve ami lemaradt, hogy ezt valszeg Neked kell ki vagy megtapasztalnod, mi okoz tüneteket, s min nem.


Mostanában diagnosztizálták nálad a SIBO-t? (Merész következtetésemből kérdezem...) 😅

ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Lehet, hogy nekik nem olyan súlyos. Az alacsony FODMAP étrendet nekem is nagyon kell tartani. De pl én a lencsét sem bírom, illetve már ki sem mertem mostanában próbálni. Inkább nem kockázatok. Egyszer bablevest próbáltam, azt hittem, beledöglök. Úgyhogy inkább nem próbálom ki a lencsét. Pedig régen a bableves volt a kedvencem. :/
ápr. 11. 02:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha kitapasztaltad, akkor nyilván hagyni kell azok a kajákat - bármennyire is jól néz ki. :( Tudom, nekem csak IBS-em van, de olykor totálisan kikészít, főleg ha olyan kaját látok, amiért csorog a nyálam, viszont ha megeszem, akkor pedig az vág haza.
ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bizony. :(
ápr. 14. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!