Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős gyomorségésre melyik a...

Erős gyomorségésre melyik a jobb? Noacid vagy Quamatel?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanában elég erősen ég a gyomrom (mellkasba sugárzóan, elég kellemetlen), + kezdődő reflux, így ajánlottak savtermelés csökkentőt. Noacid vényköteles, quamatelből a mini ha jól tudom nem, meg máshogy is működnek valamennyire. Melyik a kevésbé gáz, "biztonságosabb"?

ápr. 9. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Néha vehetsz be gyógyszert, de inkább az étkezési szokásaidon változtass, ne egyél olyasmit, amitől fáj a gyomrod. Ezeket gondolom már kitapasztaltad, ha nem akkor nézz utána.

Ha rászoksz a gyógyszerekre (pl.protonpumpa-gátlóra) hosszútávon rosszabb lesz, mint nélküle volt, leszokni róla pedig elég keserves.

Még annyit, hogy lefekvés előtt 2-3 órával már ne egyél a reflux miatt.

ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, rajta vagyok, nem nagyon iszok szénsavasat csak nagyritkán, kerülöm az agyoncukrozott dolgokat, próbálok kevsebb húst több zöldséggel, este 8 után nem enni stb, de nem mindig működik.


Általában ilyenkor salvus-víz + gaviscon szokott segíteni, de nagyon kellemetlen tud lenni ha hajnalban arra kelek, hogy az egész mellkasom ég. Mert valahogy nekem nem a gyomrom meg nem a torkom fáj gyomorégésre, hanem keresztben a mellkas, felső 3-4 borda végig..... (nem szív, tavaly voltam mindenen is, az tökéletes... max stressz játszik még rá)

ápr. 9. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Szénsavast egyeltalán nem iszom, kávéból én csak a fagyasztva szárítottat tudom inni (abból a csersav nagyobb részét kivonták már), savas ételeket mellőzöm, ill most már óvatosan próbálkozom. Nekem a diétától majdnem teljesen elmúltak a panaszaim.

Éjszaka nagyobb és magasabb párnát használj, hogy kicsit emelje meg a felső tested, akkor kevésbé folyik vissza a nyelőcsőbe a sav, és végigalszod az éjszakát.

ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!