Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fogamzásgátló gyógyszer...

Fogamzásgátló gyógyszer hatása az inzulinrezisztenciára?

Figyelt kérdés
Január végén derült ki az IR. 200 körüli inzulin volt 120 p-nél. Akkor elkezdtem nagyon komolyan venni a diétát, szedek 500as Merckformint is, mozgás az változó, mikor milyen kedvem van. Már az elején is kérdeztem a dokikat, hogy a fogamzásgátló nem e ront a helyzeten de állította több is, hogy biztosan nem. Ennek ellenére mégis abba hagytam inkább egy hónapja. Azóta ahogy telnek a napok, hetek egyre jobb értékeket mérek. Tudom, hogy a hozzá társuló inzulin is lényeges, de nekem már ez is haladás... most pl. egy tányér bolognai után sima durum tésztával 4.7 volt a 1.5 órás érték. Volt esetleg másnak is ilyen, hogy a gyógyszer abbahagyás is segítette a javulást ?

ápr. 13. 17:09
 1/2 anonim válasza:
100%
Fogamzásgátló gyógyszer abbahagyása néha segíthet az inzulinrezisztencia javulásában, mivel egyes esetekben a hormonális változások befolyásolhatják az anyagcserét. Fontos azonban az orvosi tanácsadás és a rendszeres ellenőrzések.
ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze természetesen, ettől függetlenül tartok mindent és örülök, hogy jobb a helyzet. Köszönöm a válaszod!
ápr. 13. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!