Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet laktózérzékenység?

Ez lehet laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogyha bizonyos mennyiségű tejterméket fogyasztok, utána puffadok, görcsöl a hasam, majd hasmenés a vége. De ez nem minden tejtermék fogyasztás után, csak ha napközben átlépek egy bizonyos mennyiséget. Nem tudom pontosan mennyi az. De például 1 pohár tejtől vagy egy joghurttól nincs bajom, de ha többet eszek akkor összeadódik és rosszul vagyok. Másnak is vannak ilyen tünetei? Emiatt egyébként odafigyelek hogy ne egyek sok tejeset.

ápr. 15. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen igen. Ez azért laktóz "érzékenység" mert mérsékelt mennyiségben tudod emészteni a tejcukrot, de ha nagy dózisban jön, az átcsap.

Én pl simán tudok enni sajtot, csokit, vajkrémet ilyesmik, de nyers folyékony tejet nem tudok inni. Ugyan így "rá tudok pihenni", tehát ha huzamosabb ideig elhagyok minden tejes dolgot akkor kb 1 hónap múlva akár 1 pohár tejet is ihatok bármi féle baj nélkül, úgy mint régen.

ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van szórol szóra. Én mondjuk már nagyrészt laktózmentesen étkezem.
ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!