Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyakon több nyirokcsomót...

KenisMC kérdése:

Nyakon több nyirokcsomót észlelek, ez normális ?

Figyelt kérdés

Kb 1-1.5 éve volt gége gyulladásom ami kb egy hónapig tartott, előtte kb 6 hónappal voltam covidos, mindkettőnél nagyon fájt a torkom.

A gégegyulladás utàn felfedeztem a nyakam jobb oldál 2 nagyon pici csomót amivel voltam is UH-n, reaktív nyirokcsomóknak írták le így azzal kapcsban megnyugodtam.

Viszont most kb másfél hónapja felfedeztem a nyakam másik oldalàn lent, nem a kulcscsont feletti árokban hanem attól kicsivel feljebb a nyakam alján 2 nyirokcsomót szerintem, az egyik kb 6mm es lehet a másik kisebb, hosszúkás mindkettő és laza vagy feszülő nyaknál egyaránt mozog/ugrál az ujjam alatt, az egyik nagyon puha a másik kevésbé (gondolom mert az kisebb) de az is puha és mozgatható, nem fájdalmas egyik sem illetve nem is látható. Nagyjából tisztában vagyok a témával és sokat olvastam ezekről, de sajnos eléggé rátudom húzni magamat az ilyen dolgokra.

A kérdésem az lenne, hogy covid és gégegyulladás után ezek visszamaradhattak ? Majdnem a felszínen vannak és tudom ha komolyabb dologról van szó akkor a mélyebb nyirokcsomók duzzadnak meg ráadásul annyira hogy szemmel és láthatóak.


Válaszaitokat előre is köszi !


28/F



ápr. 23. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Mit vársz tőlünk vagy bárkitől? Nyirokcsomó duzzanatot uh-n kell megnézetni. Tök mindegy,hogy egyszer életedben megnézettél másik nyirokcsomókat. Az orvos sem tud mit mondani,max valószínűsíti,hogy nem rosszindulatú.
ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!