Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy túl vagy alulműköd...

Pajzsmirigy túl vagy alulműködés bármikor kialakulhat? Nagymértékű stressz miatt kialakuhat a túlműködés? Lehet ez örökletes is ?

Figyelt kérdés

Akinek van ilyen problémája az írna nekem róla hofy milyen tünetei voltak és hogy gyógyszer szedést követően mikor ketdtek szünni a tünetek?

Túlműködésnél írja hogy stressz, fogyás , libidó csökkenés alvászavar és hasonló pszichés tüneteket sorol fel és ez nálam mind megvan.

Tudom mindenki más.


ápr. 24. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyukámnak volt daganata, többször műtötték, az utókezelés részeként gyakran volt laborban, emiatt viszonylag gyorsan kibukott egy enyhe túlműködés is. Tünete nem is volt gyakorlatilag.

Elkezdték gyógyszerezni, de hiába kapott minimális adagot (betegtájékoztató szerint a napi adag emlékeim szerint 3x2 vagy hasonló mennyiség, neki 1x vagy 2x0,5 tablettát kellett enni, és még így is alulműködésbe fordult pár hónap alatt... egyelőre itt tartunk most, nyilván nem szedi azóta a gyógyszert, majd legközelebb kiderül, hogy mi változott.

Továbbra sem érez semmi tünetet, a kiváltó okról se mondtak semmit, egyszerűen így alakult (65+ volt, mikor kiderült).

ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem soha semmi baja nem volt a pajzsmirigyemnek, többször nézték. Aztán életmódot váltottam, és egyszer csak határérték körül volt. Vitamint írtak rá és rendbe jött. De tünetem nem volt.
ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alulműködés:

- hajhullás,

- àllandó kimerültség,

- hőhullámok,

- fokozott izzadás,

- hízás főleg hasra,

- hideggel szembeni túlzott érzékenység.

- háziorvos: TSH, néhàny helyen T3, T4-et is kiírja, önmagában a TSH-ból nem lehet megmondani hogy milyen pajzsmirigy állapot áll fenn.

ápr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 24. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!