Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudnak ezzel csinalni az...

Mit tudnak ezzel csinalni az orvosok? Ha bármit is csinálnak, mennyire fáj? Én szívem szerint azonnal kihuzatnam hogy ez a genny vagy nem tudom mi kifojjon Kissé fosok

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a helyzet hogy pár hónapja felül letört a ragofogambol egy darab de nem fájt meg semmi, néha néha picit fájt de pár óra után elmúlt, de 4 napja megint begyulladt és felpuffedt az arcom már annyira, hogy a bal szememre alig látok, gondolom ez a genny vagy nem tudom, és már kikeszit

ápr. 27. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Minek előbb, ahogy tudsz menj el fogorvoshoz. Sajnos, ahol már megjelenik a genny, azt mindenképpen első körben antibiotikummal kell kezelni, addig sajnos, ha arra kerül a sor, hogy ki kell húzni, nem fogják, ameddig a gyulladást le nem húzzák. De ne halogasd, mert sajnos a fájdalom egyre nagyobb lesz, és mellé még be is lázasodhatsz.
ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már az tegnap megvolt hogy enyhén lázas voltam, most szetjegeltem a fejem, most lement viszonylag a puffadás

Mikor reggel felkeltem a szememmnel meg az álam környékén nagyon bevolt dagadva mellé brutálisan fájt de vettem be 2 fele fájdalomcsillapítót, most lement a fájdalom

Aztán lehet hogy önmagamban halogatom,mert félek hogy mit csinálnak vele főleg az ügyeletes flegma orvosok

ápr. 27. 10:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Hova szoktál járni fogorvoshoz? Ha esetleg kibírod hétfőig, akkor addig jegeld meg szedj fájdalomcsillapítót, de mellé mindenképp szedj gyomorvédőt is, hogy ne fájjon a gyomrod a gyógyszerektől. És hétfőn menj el a fogorvoshoz. Ha lemegy a gyulladás, akkor neked is könnyebb lesz, és a fogorvos eldönti, hogy megtudja-e esetleg menteni. A fog fájás rettentően nagy fájdalommal tud járni. Fejfájás, szem fájdalom, fül fájdalom, torok fájdalom, nyirokcsomó meg nagyobbodás. Szóval ebből mindenképp orvos lesz, csak kérdés a hétvégén, vagy jövőhéten.
ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bemész, megvizsgál. Ha úgy alakul, akkor megnyitja a fogat, hogy azon keresztül ürülhessen a genny. Ez egyáltalán nem fáj, mert már elhalt a fogad, maximum kicsit kellemetlen - mint minden más orvosi beavatkozás. Szükség esetén felír gyógyszert. Esetleg szükség lehet párakötésre, hogy beolvadjon a genny és jobban tudjon ürülni.

Ha pedig flegma lesz, akkor annak az az egy oka lesz, amit te magad is leírtál: van egy általad is látványosan érzékelhető problémás fogad hónapok óta, amivel hónapok óta nem gondoltál fogorvoshoz menni. Most szombaton, amikorra feldagadt az arcod - amiben ráadásul semmi meglepetés nincs, várható volt, hogy egy problémás foggal előbb utóbb panaszaid lesznek - már mindjárt sürgős. És még így is verheted földhöz a hátsódat, ha van a közeledben ügyelet, akár flegma orvossal, az ország nagy részében ugyanis 80 km-es körön belül egyáltalán nincs, mindenki mehet amerre lát. De ha sokáig nyekeregsz, akkor életveszélyes állapot is kialakulhat, amivel már nem az a kérdés, hogy jaj de flegma az orvos, hanem hogy hány hétig fekszel a kórházban intravénás antibiotikumra kötve ÉS lesz-e orvos, aki megműt (és nem csak megfúrja a fogadat, mint most). Persze ezt is meg lehet várni, legalább egy életre megtanulod.

ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt a röntgen által gócosnak mutatott (több) fogam, pár évvel korábban megfelelő eszközök hiányában rosszul készült el a gyökértömésük. A Semmelweis Egyetem fő-fő-fő tudora szerint csak kihúzás jöhetett szóba. Ezzel szemben találtam magán-fogászatot, ahol volt fogászati mikroszkóp. Mikroszkóppal kiszedték a rosszul sikerült gyökértöméseket, kipucolták és újratömték a gyökércsatornákat azzal, hogy a többit az immunrendszerem meg fogja oldani. Úgy is lett, évek teltek el, és rendben van. Nem volt olcsó. A fogászatot magánban nevezem meg, mert tartok tőle, hogy megmoderálnának. Google-val mikroszkópos gyökértömést keress.
ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!