Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a gond a csuklómmal?

Mi lehet a gond a csuklómmal?

Figyelt kérdés

Hetek óta visszatérő csuklófájdalmam van a bal kezemben, ami egyre rosszabb és egyre tovább tart. Szerintem most tartok annál a pontnál, hogy magától már nem fog elmúlni. A fájdalom a hüvelykujjam tövénél jelentkezik a kéztőben ott, ahol a sajkacsont található. Emelni képtelen vagyok a kezemmel még egy poharat is, mert belenyilal a kéztövembe. Ha a hüvelykujjamat összeérintem a kisujjammal, akkor is fáj. Szorítani se tudok szinte egyáltalán. Ha nyomást gyakorlok az ujjaimra, akkor is belehasít a fájdalom, illetve ha "ki akarom fordítani" a tenyeremet, szintén. Támaszkodni se tudok vele egyáltalán, mert annyira fáj. Ha megnyomom a csont felett, akkor is jelentkezik a fájdalom. Olyan érzés, mintha összeroppantani akarná valami a kezemet. És azt is érzem, hogy ropognak az izületeim, ha forgatom a kezem, érzem, ahogy mozdul a csont.

Mostanában nem szenvedtem sérülést, de pár hónapja ráestem mindkét kezemre, de a bal kezem nem fájt szinte egyáltalán. Korábban is estem a kezemre, de nem emlékszem már, hogy lett volna komolyabb bajom.


Orvoshoz szeretnék elmenni, de nem tudom, hova forduljak a problémámmal. Illetve eddig azért nem mentem, mert 3-4 napon belül úgy elmúlt a fájdalom, mintha elvágták volna. Csak most már ott tartok, hogy 2 hónap alatt 4. Alkalommal van ez és már 1 hete tart, egyáltalán nem javul.


Pihentetésre a nyugalmi fájdalom ensyhül/el is múlik, de fásliznom is kell, mert egy rossz mozdulat, és pokolian el kezd fájni megint. Krémek eddig.nem váltak be, se fájdalomcsillapító.


A fájdalom a tenyér felőli oldalon erösebb, de igazából "belül" van a fájdalom, így kézhátra is kisugárzik.



máj. 27. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mi baja lehet, tippelni nem akarok, de menj el a háziorvoshoz, max. ad beutalót ortopédiára vagy reumára.
máj. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvos
máj. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 naomi91 válasza:
Ilyen nekem is volt. Orvoshoz kell menni vele. Kb 1 hétig kellett szedjek gyulladás csökkentőt és izomlazítót. Azóta sincs semmi baja. Nekem sem segített sem a fájdalomcsillapító, sem a krémek.
máj. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ebből tényleg orvos lesz... Már feszül az egész alkarom és forró is, plusz mintha izomlázam lenne és gyenge a karom. Jelenleg vizesruházom és fáslizom. Mozgatni a csuklómat oldalirányba már alig tudom, mert nyilal, meg nem is tud mozdulni. Olyan, mintha elakadt volna és rettenetesen fáj. Szerintem komoly ínhüvely gyulladásom van, mondjuk nem végeztem monoton tevékenységet, ami megerőltette volna.

máj. 28. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!