Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan előfordulhat, hogy...

Olyan előfordulhat, hogy cukorbetegséget csak önmagában a sűrű vizelési inger jelez és nincs mellette erős szomjúságérzet?

Figyelt kérdés

Ma még egész nap sűrű vizelési ingereim voltak. 7szer már biztos voltam wc-n és átlátszó fehér vizelet ürült. Inni azonban alig ittam ma valamit. Nincs szomjúságérzetem sem. 3-4 pohárnyi víz ha van ma bennem. Azt is kényszerből ittam meg, nem azért mert szomjas voltam.


Lehetséges így, hogy ez cukorbetegség tünete? Tegnap még kutya bajom sem volt, egész nap nagyon max 4szer voltam pisilni. Egyébként hébe hóba szokott ilyen lenni mikor egész nap wcre járkálok, olyankor rá is stresszelek, hogy nem e cukorbetegség mert ettől félek a legjobban, hogy az leszek. Viszont rosszul vagyok a saját véremtől így nem merem megmérni. Estére, illetve másnapra meg már elmúlik a probléma így el is felejtődik. Azt még hozzáteszem, hogy amikor ilyen van akkor az átlagosnál jóval sűrűbben végzek önkielégítést. Legutóbb szeptemberben vizelet és vér vizsgálat alapján is teljesen rendben volt a vércukor szintem. Meg amúgy az egész vérképem már mióta megszülettem tökéletes.


Vagy az létezik, hogy a sűrű önkielégítés okoz sűrű ingereket?



jún. 11. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelezhet így cukorbetegséget. Akkor nem csak sokszor, de sokat is pisilnél, kiszáradnál és szomjas lennél.


Egyszerűen kizárhatod a cukorbetegséget ilyen esetben vizeletteszttel. Ha a nagyon magas vércukorszint miatt pisilsz sokat, akkor megjelenik a cukor a vizeletben. Ennek kimutatásához vehetsz tesztcsíkot a patikában (netről rendelni is lehet).

jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A túl gyakran végzett önkielégítés a fokozott prosztata ingerlés miatt okozhatja a prosztata izomzat érzékenységének a fokozódását.
jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már elmúlt estére. Ma meg még most voltam másodjára hajnal óta, úgyhogy nincs gáz.
jún. 12. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!