Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy tüdőrák?

Lehetséges hogy tüdőrák?

Figyelt kérdés
Egy ideje úgy érzem , hogy valami le van tapadva a torkomon , ezért szoktam köhögni kicsit. Az ínyem sűrűn vérzik , ezért reggelenként van , hogy véreset köpök. Ma a suliban köhögtem egyet , és vér izt éreztem a számban. Kimentem a mosdóba , köptem egyet és elég véres volt. Nemtudom eldönteni , hogy csak pont rosszkor vérzett az inyem , és ugy jött le mintha vért köhögtem volna , vagy ténylegesen azt köhögtem? 1-1,5 évet cigiztem. Most vagyok 17 éves. Lehetséges , hogy ez tüdőrák? Nem szokott fájni a mellkasom , lázam sincs. Hőemelkedésem sűrűn van már hatodikos korom óta , ezért el is küldtek vérvételre 1 hónapja , de teljesen jó a vérképem. Mit gondoltok?

2012. ápr. 18. 17:33
 1/8 A kérdező kommentje:
ja , és szilveszter óta nem dohányzok.
2012. ápr. 18. 17:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt is lehagytam , hogy csak egyszer ?köhögtem? véreset. Azután köhögtem még sokat , direkt is , meg magamtól is , de egyszer sem jött fel több vér
2012. ápr. 18. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szinte biztos, hogy nem tüdőrák. Nagyon jól teszed, hogy nem dohányzol. Ha kitisztul a tüdőd, fel fog jönni ez a lerakódás is. Mindenesetre igyál sok tiszta vizet, naponta legalább 1,5 2litert, hogy ezzel is átmosódjon a szervezeted. Az ínyvérzés vitamin hiánytól is lehet. Olvass egy kicsit utána vagy pedig menj el egy fogorvoshoz, hogy mondja meg mit tehetsz annak érdekében, hogy ne vérezzen az ínyed.
2012. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem tüdőrák, mellesleg annak nincsenek szembetűnő tünetei. De látom nagyon félsz ettől, szóval jól is tetted hogy abbahagytad a dohányzást. Csak így tovább!
2012. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzástól nem másfél év után, 17 évesen kapsz tüdőrákot, hanem majd 50 évesen....

Ez nem tüdőrák.

2012. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ellenben lehet mondjuk ínygyulladásod, amiatt vérzik a póófád. moss fogat rendesen, meg menj fogorvoshoz.
2012. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
80%

A fogínyvérzés az első jele a fogínyfertőzésnek, amit az okoz, hogy nem helyesen, nem elégszer mosol fogat és legfőképpen nem tisztítod ki a fogaid között pl fogselyemmel.

Menj el fogorvoshoz, fogkő eltávolítást fog végezni szerintem, és valószínűleg megtanít fogat mosni, és ajánl eszközöket amivel nagyon kellemesen ki tudod tisztítani a fogaid között is. :)

Természetesen írnia kellene antibiotikumot is a fertőzés legyőzésére. Kaphatsz Corsodyl gélt, és lehet ajánlani fogja, hogy a rendszeres fogmosás, fogak közötti részek tisztítása mellett használj szájvizet.


Ajánlom minél hamarabb látogasd meg a fogorvosodat, mert ez nem játék. Ha a fogkő felmegy az ínyed alá (ami a vérzés alapján már rég megtörtént), akkor úgynevezett levegős csontot ('airy bone'-remélem jól írtam)hoz létre, ami a fogaid kihullásához vezet.


A köhögéssel kapcsolatban is orvost ajánlanék.


Betegnek lenni nem szégyen! S segítséget kérni szakembertől, az még annyira sem.

S a tény, hogy pl nem tudsz helyesen fogat mosni, sajnos az sem szégyen... legalábbis nem a te szégyened!!!


Bár látom, már több mint egy hónapos a kérdés, szóval remélem, hogy már jártál mindkét problémáddal szakembernél.

2012. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
onkológia. a paradontózissal meg menj el fogorvoshoz, vagy használj paradontaxot.
2013. aug. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!