Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beazonosíthatatlan daganattal...

Beazonosíthatatlan daganattal hová fordulhatok segítségért? Részletek lent.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Néhány hónapja megröntgenezték+MR vizsgálatot végeztek a bal térdem fölötti résznél, mert az izomban éreztem egy kis, hosszúkás dudort és sokszor fájt is (évek óta, de eddig az orvosok nem érezték és nem hittek nekem, hogy ott van valami, ezért nem küldtek el sehová. Azóta az a valami nagyobb lett). A helyi kórház lelete szerint:

1. Femurban lévő subcorticalis orsós alakú, éles contúrú elváltozás, scleroticus, osteoid osteoma lehet.

2. Femurban 6x1 cm-es benignoma

3. Femurban, tibia prox. harmadában 3x1 cm-es, scleroticus szegélyű, többrekeszes elváltozás


Azt mondták, mindenképpen menjünk vele Pestre. Az ottani orvos azt mondta, hogy a csontomban lévő dolgok nem veszélyesek, valószínűleg előbb-utóbb felszívódnak de ha nem, az sem nagy baj.

De az izomban lévő valamiről kiderült, hogy valamiféle daganat, a szövetminta alapján nem rosszindulatú, viszont senki sem tudta meghatározni, hogy pontosan mi lehet az, csak azt, hogy egyelőre nem veszélyes, de folyamatosan figyeltetnem kell. Egyszerűen csak találgatni és remélni lehet, hogy nem valamiféle áttét és esetleg nincs más hasonló elváltozás a testemben, ami meg rosszindulatú... újabb MR-re, röntgenre vagy már vizsgálatra nem küldtek.


Mit jelentenek ezek a szakszavak? Szükséges további vizsgálatok után kutatnom, hogy kiderítsék hogy mi az az izmomban, vagy törődjek bele hogy van egy "valami" ami "nem tudni, hogy mi" és "nem tudni, hogy hány"?! Ha ismertek szakorvost hasonló problémára, vagy van hasonló tapasztalatotok, légyszíves privátba írjatok! Minden értelmes hozzászólásért hálás lennék!



2013. máj. 20. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ide mennék vele:

Ortopédiai Klinika Semmelweis Egyetem

[link]

beutaló szükséges.

2013. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szakszavak: benignoma - jóindulatú daganat, femur - combcsont, tibia - sípcsont, prox. (proximalis) - testhez közelebb eső, scleroticus - meszes, subcorticalis - a csont kompakt külső rétege alatti.

Legjobb tudomásom szerint ortopéd szakorvos foglalkozik ezekkel a dolgokkal, legalábbis a SOTE Ortopédiai Klinikáján van ilyen profil. Megijedni nem kell, de megértem, hogy meg akarsz tőle szabadulni.

2013. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tumormarker vizsgálat ami megnyugtathat a daganat jóindulatúságát illetően, pl CEA. Egyszerű vérvételből kimutatható. Olvass utána.
2013. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) És bocsánat a hosszú, pontatlan részletezésért. Egy kicsit megnyugodtam, de azért azt hiszem, nem hagyom annyiban a dolgot...
2013. máj. 20. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben fognám a leleteket, és (Ha már a SOTE-ig elmész) besétálnék vele a Tűzoltó utcai klinikára (18 éves korig fogadnak). Ott sok jó, és lelkiismeretes szakember dolgozik. Keresd meg Dr. Rényi Imrét, vagy Dr. Müller Juditot, mi hozzájuk járunk.

Esetleg írj az adjunktus asszonynak: muller.judit@gyer2.sote.hu

2013. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D azt hiszem csak úgy besétálni valahová nincs túl sok bátorságom, de talán...
2013. máj. 20. 23:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Szkenneld be a leleteket, és két sor kíséretében küldd el a doktornőnek. Tök jó fej, nem fogja leharapni a fejedet!
2013. máj. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 50 éve ott van a jobb térdem fölött az izomban egy elég nagy csomó, semmi gondom vele, nem szokott fájni, kiskoromban ki akarták venni, de nem engedtem.
2013. máj. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!