Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség rohamai...

Milyen betegség rohamai lehetnek ezek a tünetek? Erősen begörcsöl az egész test, ziháló légzés, külső ingerekre nem figyel, lábát erősen dörzsöli az ágyhoz.5-6percig tart

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez epilepszia
2013. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először pár hónapja volt egy ilyen rohama a páromnak, (egészséges 28 éves férfi), aztán most tegnap és tegnap előtt este. Elkezdi a lábát erősen dörzsölni az ágyba, teste teljesen megfeszül, begörcsöl, még a kezét is ökölbe szorítja, szeme csukott, légzése szapora és nem reagál a hangomra se.....körülbelül 5-6 percig tart, utána kienged a teste, ellazul. Igazából nagyon rossz az egész és az a pár perc is örökkévalóságnak tűnik, tegnap már sírtam is, mert nem tudtam segíteni, nem reagált semmire. Nagyon aggódom miatta és nem szeretném ha ez rendszeressé válna. Nagyon nehéz lesz rávenni, hogy menjen orvoshoz, egyébként is külföldön élünk, így szeretnék elsőnek puhatolózni, milyen betegség tünetei lehetnek ezek a rohamok. Epilepszia is lehet? bár nem rángatózik....
2013. máj. 22. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Epilepsziánál nem kell rángatózni. Az epilepsziás görcs nagyon sokféle lehet.

Menjetek minél előbb orvoshoz, mert ezek a görcsök nem normálisak. Nem akarlak ijesztegetni, de mi lesz, ha legközelebb autóvezetés közben kapja el egy ilyen roham?

2013. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tesóm szerint is inkább epilepszia, de azok fajtáit elolvastam, és nem ismertem meg egyik fajtájában sem ezt, ami a páromnak van. Persze nem én vagyok az orvos. Elviszem dokihoz...
2013. máj. 22. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz. Epilepsziának nagyon sok fajtája létezik,

gyógyszerrel kezelhető.

Egyik ismerősöm úgy elesett egy ilyen rohamnál, betört a feje, több hét az intenzíven.

Menjetek orvoshoz, addig, amig nem történik nagyobb baj.

2013. máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!