Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekkorom óta szenvedek...

Gyerekkorom óta szenvedek migrénes fejfájástól. Vajon a neurálterápia vagy az akupunktúra segíthet megszüntetni? Vagy ha bárkinek van valamilyen BEVÁLT gyógymódja, szívesen venném, ha megosztaná velem!

Figyelt kérdés
Hosszú ideje járok neurológushoz, semmilyen okot nem találtak, hogy mi okozhatja a gyakori és kínzó fejfájásaimat, sem a CT-n, sem az MR-en, sem a szememet vizsgáló kismilliónyi vizsgálat során. Huszonpár éves koromra teljesen tönkretettem a gyomromat a sok fájdalomcsillapítóval, és a most szedett migrénmegelőző gyógyszer sem tesz neki jót, amit minden nap be kell vennem, viszont még ennek ellenére is túl gyakran (1-2 hetente biztosan, de van, hogy gyakrabban) vannak migrénes rohamaim, amiket gyakorlatilag képtelen vagyok megelőzni és elmulasztani egyaránt. Sem a recept nélkül kapható, sem a vényköteles fájdalomcsillapítók nem érnek már semmit sem, illetve egy van, ami használ, de annak meg csillagászati ára van, képtelen vagyok kifizetni, és nem is akarok gyógyszereken élni. Egy szó, mint száz, egyszer s mindenkorra véget akarok vetni a migrénesdinek, mert rettenetesen megkeseríti a mindennapjaimat.

2013. máj. 22. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is ontosan igy vagyok. Mikor minden szervi okot kizártak a neurológián kötöttem ki. Ott egy gyógyszert irtak fel, amik CSAK akkor kell bevennem, mikor rohamom van. Te miért kell rendszeresen járj neurológushóz? És hogy hogy megelőző gyógyszert kell szedj? Mondtad neki, hogy a gyomroddal baj lett a sok gyógyszertől? Szerintem olyan tablettát kellene szedned, amit csak akkor kell bevenned. Van olyan amit nem kell lenyelni, a nyelv alá kell helyezni, ezzel a gyomrodat is megkimélheted.
2013. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért kell megelőző gyógyszert szednem, mert olyan gyakoriak a rohamok, hogy célszerűbb és olcsóbb így kezelni, megpróbálni megelőzni, mint mindig fájdalomcsillapítózni. Mióta szedem minden nap, jóval ritkábban jön elő, előtte gyakorlatilag egy hónapból 20 napot biztosan fájt a fejem, még ha nem is mindig olyan intenzíven, de teljesen sajnos még így sem sikerült megelőzni, ezért tettem fel a kérdésemet. És azért járok rendszeresen neurológushoz, mert a megelőző gyógyszert csak ő írhatja fel, a háziorvos nem, és mindig megbeszéljük a tapasztalatokat is.
2013. máj. 27. 01:50
 3/15 anonim ***** válasza:

hmmm... rossz lehet. Ezt szerintem mondd el az orvosodnak, hogy igy is kéthetente fáj a fejed, hátha tud vmit segiteni. A nem vényköteles fájdalomcsillapitok közül egyik sem segitett? A kezelés mellett nem-e szedsz valami vitaminokat. Én amióta szedem az Omega3-at 1,5 hónaponként van csak migrénem.

Tényleg nem tudom, hogy tudnék segiteni, remélem az orvos tud majd.


P.S: Vajon, ha megpróbálnál kis szünetet tartani, vagy abba hegyni azt a kezelést visszatérnének olyan gyakorisággal a fájdalmak?

2013. máj. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mondtam az orvosnak, hogy még így is vannak fejfájásaim, az ilyen esetekre írt fel egy migrénes fájdalomcsillapítót, ami 2 db-os kiszerelésben kapható és 2000 Ft-ba kerül -> nem engedhetem meg magamnak ezt a luxust, hogy ilyet kapkodjak be minden fejfájás alkalmával. Múlt év végén volt az, hogy az országban teljesen elfogyott minden raktárkészletről az a gyógyszer, amit minden nap szedek, és mire a helyettesítőjét beszereztem, addigra teljesen elfogyott az előző adag, így akkor kb. 2 hétig nem tudtam szedni, na azt a két hetet senkinek sem kívánom, pont karácsony környékén... De azt mondta a neurológus, hogy egy évnél tovább nemigen szabad szedni ezt a gyógyszert, szóval mikor legközelebb megyek, valószínűleg elkezdjük a "leszokást", tehát a 100 mg helyett már csak 75-öt, aztán csak 50-et kell majd szednem, aztán meglátjuk, hogy úgy mit tapasztalok.
2013. máj. 28. 20:46
 5/15 anonim ***** válasza:

Huha, nagyon nehéz helyzetben lehetsz. Nekem is ilyen gyógyszerem van kb ezért az árért 2 db-os kiszerelés. Meg kellene kapjad a migréneid okát és azokat valahogy kikerülni, mert tényleg nem lesz jó ez a sok gyógyszer.

Nálam pl az váltja ki, ha sokáig nem tudok rendesen aludni és pihenni. (Nálam általános probléma az alvászavar). Vagy, ha szellemileg nagyon lefáradok. Pl. sok tanulás -> stressz -> alvási nehézség... Ilyenkor ha egyből leteszem a tanulnivalót és pihenni kezdek kitörik a migrén és szenvedhetek. Vagy állandó lelki teher.

Neked is jó lenne megtalálni az okot és valahogy kerülni azt.

2013. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vannak olyan szituációk, amikor jobb eséllyel jönnek elő a migrénes rohamok, de nem tudom egyértelműen behatárolni sajnos, hogy mi váltja ki. Illetve az időjárás ugye... A szeles, viharos időt nem tudom megkerülni... De van, hogy egyszerűen iszonyatos migrénnel ébredek reggel, na az ellen tényleg nem tudok mit tenni. Nyilván próbálom kerülni a stresszes helyzeteket, bár ez így a vizsgaidőszak kellős közepén nem könnyű, bár az elmúlt másfél hétben nem panaszkodhattam. Plusz az sem tesz jót, hogy egy hétig éjszaka, egy hétig délelőtt dolgozom. Hétvégén, amikor át kell állnom egyik műszakról a másikra, szinte 100%-os valószínűséggel borítékolhatok egy migrént, hacsak nem vagyok szabadságon vagy ilyesmi, és hát ugye ezt nemigen lehet kikerülni.
2013. máj. 30. 23:58
 7/15 anonim ***** válasza:

Az nagyon nem jó, hogy éjszaka is dolgoznod kell. Valahol ugyolvastam, hogy a migrénesek mindig egy időpontban kell lefeküdjenek és kelljenek, na meg ez érvényes az étkezésre is.

Nem tudnál munkahelyet változtatni? Ez igy téyleg nem tesz jót. Én is évekig nem jöttem rá, mi váltja ki, de megérte kinyomozni.

Úgy tudom az időjárás érzékenységet is lehet valahogy kezelni. Esetleg, ha nem kérdezted még az orvosod, akkor kérdezd meg.

Pszichológussal probálkoztál? Tudom, hogy az is pénz, de lehet ő tudna segiteni, hogy gyógyszerek nélkül elkerüld a migrént.

2013. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a munkahelyváltás nem kivitelezhető, ha lenne rá lehetőségem, már rég nem itt lennék, de tanulmányi szerződést kötöttem, hogy elvégezhessem a fősulit. Talán majd egy év múlva, ha meglesz a diplomám, adnak olyan pozíciót, ahol nem kell éjszakázni, akkor valamivel könnyebb lesz.

Az időjárás-dolgot beszéltük a dokimmal, de ő nem tudott rá semmilyen orvosságot, azt mondta, hogy akkor ő maga is ezt a 2000 ft/ 2 db-os fájdalomcsillapítót szedi, ha az miatt migrénezik.

A pszichológust nem próbáltam, de nem is igen fér bele a keretembe sajnos, egyelőre az okoz problémát, hogy miután kifizettem az albérletet meg a számlákat, legyen mit ennem, nem tudok ilyen extra dolgokra költeni :( Gondolod, hogy lehet lelki oka (a stresszt leszámítva)? Bár nem hülyeség... Most vettem észre, hogy miután egy húzósabb, megterhelőbb szituáción túlvagyok, pl. egy vizsga, és már nyugi van, akkor kezdem el érezni a fejemet. Bár mostanában tényleg nem volt durva rohamom, ha megmaradna ez a tendencia, mint az elmúlt 2-3 hétben, azt már egészen el tudnám viselni.

2013. jún. 2. 21:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, akkor nem csak én tapasztaltam ezt, hogy miután lenyugszik körülöttm minden, akkor lesz migrénem. Én pl az utóbbi időben sokat kellett tanuljak, és most próbáltam nem egyből abbahagyni, hanem szép fokozatosan csökknteni a tanulás mennyiségét. Lehet lelki oka is (nálam). Ha valami piszkálja a lelkem, és a tudatalattimban marad, addig kinóz a migrén. Azóta megtanultam lazábban venni a dolgokat, vagy ha valami nagyon zavar sportban leveztem, mert ugye senkinek nincs ideje olyankor rám mikor a legnagyobb szükségem lenne, hogy kibeszéljem magam. Már pszichológust sem tudok fizetni, mert nincs pénz, igy tényleg csak a sport maradt. Sokáig én is ugy álltam hozzá, de mit és hogyan, meg nincs időm. De egyszer csak pontot tettem erre és a youtubon kerestem valami jó ki kardiógyakorlatot és hetente legalább háromszor csinálom és nem sok idő. Azóta jobban is alszok. Neked is jó lenne figyelni erre, hogy jól pihend ki magad, és aludj legalabb 8 órát.
2013. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia, az előzményeket nem olvastam el csak a kérdésedet.

Korábban volt egy ilyen távolabbi ismerősöm, akinek egész életében mindennap migrénes fejfájásai voltak és ugyanúgy nem tudták neki se kezelni, végül elment természetgyógyászhoz és ott azt hiszem sikerült neki megoldaniuk...ezt sajnos biztosra nem tudom, mert ez egy magán klinika volt és én korábban eltávozhattam, mint ő.

Drágák az ottani kezelések, de talán, ha érdekel egy konzultáció legalább, akkor megadhatom az elérhetőségeket.


Egyébként én is hasonló gondokkal küzdök, a gyomrom kikészült a gyógyszerektől, mindennap fáj a fejem, frontoktól pedig migrénem van...és nem igazán jutok én se orvosokkal előrébb! :(

Én még bennem az merült fel, hogy mi van, ha esetleg neked is az itteni időjárástól vannak ezek a dolgok akár gyerek korod óta is? :(

2013. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!