Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akupunktúrás kezelés elején...

Akupunktúrás kezelés elején normális-e az állapot romlása? Továbbá normális-e, hogy az fülcimpa mögött, legalul a tű behelyezésekor és kivételekor is elviselhetetlen, belenyilalló fájdalmat érzek?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 14:54
 1/4 homo ludensz ***** válasza:
A tűvel az adott meridián vonalon (betegségtől függően)az ott található akupunktúrás pontokra gyakorolnak hatást. Az aki ezt elvégzi egy páciensen tudja hogy hol milyen mélyen s meddig hagyja benne a tűt. A kezelt személynél felléphető érzésekre vagy állapot változásokra is fel kell világosítani az illetőt. Két embernél is kétféle reakció léphet fel mivel nem gépek vagyunk hogy csak meghúzunk egy kilazult csavart.
2013. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én régóta járok különféle problémákkal akupunktúrás kezelésre. Az első kezeléstől azonnal javultak a panaszaim vagy teljesen elmúltak. Észre sem veszem, amikor behelyezi a tűket. Ha véletlen fáj, szólok, és rögtön kiveszi a tűt, mert akkor nem az akupunktúrás pontot találta el. Bár én a testembe szoktam a tűket kapni, a fülembe 1 hetes tűket rak. Az néha szokott fájni, például ha ráfekszem alvás közben, de nem mindig.
2013. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget! Már a 7. kezelésnél tartok, némi javulást már tapasztaltam, és a fájdalom is mérséklődött.
2013. febr. 1. 10:01
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Igen normális ás átmeneti, egyénfüggő. Az nem az állapot romlása hanem csak a tünetek. Nyugodtan attól is megkérdezheted akihez jársz.
2013. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!