Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy nő otthon ápolja az...

Alexandra33 kérdése:

Egy nő otthon ápolja az anyukáját. A néninek marékszám adja a nyugtatót, hogy ne csináljon "balhét", amíg dolgozik. Pelenkázza, aztán magára hagyja, de nincs senki aki figyelne a nénire. Mit gondoltok az otthon ápolás ilyen formája nem bűntett?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen balhét csinálna a néni?

Gondolom, szellemileg is már leépült rendesen.

A nőnek dolgoznia kell, mivel a 25 ezres ápolási díj semmire se elég, a néni nyugdíjával együtt sem.

Nem bántani kéne szerencsétlent, hanem segíteni neki!

Hidd el, ő se venné zokon, ha valaki naponta kétszer benézne az anyukájára, és nem rabolná szét mellesleg a lakást sem...

Egyedülálló, magányos emberek, akiket a kényszer visz erre. Segítség nélkül, támogatás nélkül.

Most még jól bele is kéne rúgni, és fel is lehetne jelenteni... végül is, egész biztosan meg fognak élni, ha felmond, vagy ha kénytelen egy ápolót megfizetni a néni mellé.

2013. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bocipók ***** válasza:
89%

Nézőpont kérdése.

A legtöbb kórház lesz@rja az idős fekvő/haldokló embereket, olyannyira, hogy se itatás, se pelenka csere, se mozgatás. Felfekvések keletkeznek és a fertőzés viszi el őket.

Gondolom a hölgy nem akarja ilyen helyre beadni az édesanyját és/vagy nincs pénze nővérre, idősotthonra.

A Te felháborodásodat is megértem, de ha az áll a háttérben amire én gondolok, akkor őt is megértem. Nagyon nehéz ügy.

2013. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolod, hogy szegény nőnek van egy nyugodt perce, míg dolgozik? De ha otthon marad, miből élnek?

Elfekvőkben (bocsánat:krónikus belgyógyászat) egy pillanatig sem lenne jobb helye. Idősek otthonába pedig nem veszik be, mert oda beteg nem mehet. Bekerülési költségről nem is beszélve.

Segíteni kellene ennek a nőnek, mert nagyon nagy teher az idős szülő, és még mellette dolgozni is.

Bűntett? Nem! Csináld egy hónapig, rájössz, embert próbáló feladat.

2013. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem válaszolóval.


Az otthoni betegápolás iszonyatos "meló". A kórházi osztályokon borzasztó állapotok uralkodnak, a jobb helyek megfizethetetlenek, a házi ápolás napi 8 órában 200.000 Ft. körül van egy hónapban, a betegápolási segélyből pedig lehetetlen megélni.

Bármilyen furcsán is hangzik, de talán ez a megoldás a legemberibb.

2013. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!