Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig kellene fogszabályzót...

Meddig kellene fogszabályzót hordanom? Vagy hogyan lehet éjszakait? Ezt egyáltalán én választom? Meg tudtom szerint van olyan fogszabályzó, ami szinte meg sem látszik. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Az első 2 fogam (fent) közül a jobb oldali kicsit balra hajlik... 15 éves fiú vagyok,és lehet,hogy hordanom kéne fogszabályzót,de érdekel,hogy meddig kellene,és hogy mennyire fáj,vagy éppen mennyire idegesítene..

2013. máj. 9. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogszabályzásnak két féle típusa van: a kivehető és a rögzített. Azt hogy ezek közül melyikre van szükséged az orvos dönti el.

A kivehetőnek többféle fajtája van, de közös bennük hogy leginkább az állcsontokra fejtik ki a hatásukat, a fogakat csak előre-hátra dönthetik (a rögzített a fog teljes testét elmozdítja). Az olyan rendellenes állcsont-helyzeteken tud javítani, mint például a szűk fogív, az előre-álló fogak (ujjszopás)...

A kivehetőt, vagy is az éjszakait önmagukban csak az állcsontfejlődés ideje alatt 2-3 évre érdemes használni, főleg a várható rossz foghelyzetek megelőzése miatt.

A te esetedben én inkább a rögzített fogszabályzót tartom esélyesebbnek. Az időtartama egyénileg változó, de legalább 1,5 évvel számolni kell. Utána pedig még hordani kell egy speciális éjszakai készüléket, amit néha rögzített sínnel egészítenek ki - ennek a célja, hogy az új helyzetbe állított fogaknak legyen idejük rögzülni (a csont átépítődése nagyon lassú folyamat). Ez nagyjából kétszer annyi időbe telik, mint maga a rögzített fogszabályzás.

A láthatatlan, esztétikus fogszabályzók a fogakat csak az adott helyzetben rögzítik, elmozdításra nem képesek. Rögzített fogszabályzás után (a fogak új helyzetben való rögzülésére), illetve a mozgó fogak sinezésére szokták használni.

2013. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval körülbelül 1,5 évig kellene símát hordanom,majd még kétszer ennyi ideig éjszakait? és ez a fogszabályzó mennyire fáj?
2013. máj. 10. 07:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy értem a rögzített (brackettes), minimum 1,5 év de lehet ennél többis - max. kb. 2 év. Az elején biztos hogy kényelmetlen lesz, kell egy 2-3 hét mire megszokod, utána már nem lesz gond. Erre az időre vehetsz be/irathatsz fel fájdalomcsillapítót is, de erről mindenképp kérdezd meg a kezelőorvosod.
2013. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen a választ,hálás vagyok!
2013. máj. 10. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nem írták már le előtted 50szer akkor egyszer se.. olvass vissza
2013. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!