Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerinc sérvesek! Ti hogy...

Gerinc sérvesek! Ti hogy tudtok ezzel a betegséggel együttélni?

Figyelt kérdés
4 orvosnál voltam eddig vizsgálaton. Egy a szemembe röhögött éss azt mondta hogy csak gyulladás, a másik azt mondta hogy sérv, a harmadig hogy valami tok gyűrődés vagy a sérv kistestvére a harmadik megegröngenezett de azt mondta h ebből nem tudja megállapítani. Nem csinálnak leletet mert túl drága, pedig minden kezeléshez kérik pl.akupunktúra 2 hónapja vagyok ilyen álapotban, járom a kezeléseket. Van hogy jobb de nagyon rossz is. Van h egèsz nap jó aztán rosszul szállok ki a kocsiból és becsípődik.

2013. máj. 23. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Katona csontkovács, Pécs!!!!!!!!
2013. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
panaszok?
2013. máj. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy két lehetőség van.Vagy,csak akkor veszik komolyan a panaszaidat,ha már teljesen padlón vagy.(mozgás képtelen,zsibbadó,bénuló lábak,hordágy stb..)És semmilyen kezelésre nem javulsz,vagy privátan bejelentkezel egy ideggyógyászhoz,és természetesen fizeted a vizsgálatot.Illetve ő adhat neked mri röntgenre beutalót.Az tutira megmutatja,hogy mi a gond.A többi semmit nem ér.Ja,persze,ha hivatalos rendelésre is mész,az sem ingyenes.(Már ha azt szeretnéd,hogy komolyan vegyenek)Tudom miről beszélek,én átestem egy gerinc műtéten.Viszont,ha nem járom ki magamnak,akkor talán most rokkant lennék.Ne sajnáld a pénzt,hidd el megéri. :)
2013. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a baj, nem rudom hogy nektek is volt ilyen problémátok, egyszer jó utána belenyilal és megint rossz. Valami csontkovácsolás szerűséget is csináltak rajtam az akupunktúra kezelésen, a nyakam már helyreállt de a hátam még most sem. Aludni is nehezen tudok, a lábamat felpóckolom mert azt hallottam hogy ha 90 fokban van akkor nem nehezedik a csigolyákra annyi súly. Van egy kisebb párna is a derekam alatt hogy meglegyen az a görbület a derekamban valamint van egy NASA párnám ami elvileg szintén jót tesz. Eddig túl mereven ültem és a nyakam, a lábam is kezdett zsibbadni de mostmár az is jobb. Az akupunktúra kezelésen úgy szúrták belém, tekerték meg bennem a tűt hogy azóta a combom is görcsöl.
2013. máj. 24. 11:12
 5/11 Meknes válasza:
Sajnos a pénz beszél,egyetértek az előttem válaszolóval.Nekem is gerincproblémám van,iszonyatos fájdalmakkal és sajnos anyagi helyzetem nem teszi lehetővé a maszek orvost.Sajnos így elég nehezen jutok egyről a kettőre.Másfél év alatt annyit tudtam elérni,hogy a körzeti doki adjon beutalót az ortopédiára.Ma voltam épp az ortopédián,ahol kb 5 percig foglalkoztak velem.Derékig levetkőzni,megtapogatták hátam,derekam,majd kaptam beutalót egy röntgenre.Hétfőn meglesz a röntgen,pénteken viszem vissza az ortopédiára.Kíváncsi vagyok mit mondanak.Már ott tartok,ha másképp nem megy,veszek fel kölcsönt vagy nem tudom még miből de muszály lesz privátban megnézetni magam mert már alig bírok mozogni és 37 évesen ez így nagyon nem oké.
2013. máj. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nos szóval,én voltam aki a privát orvost javasolta.Együtt érzek azzal a válaszolóval aki már-már a kölcsön gondolatával foglalkozik.Én őszintén szólva nem hiszem,hogy az ortopédia,plusz egy sima röntgen segíthetne bármin is,vagy feltárhatna bármit is.Nagyon jól tudom,hogy milyen szörnyen sok idő telik el akár két vizsgálat közt is.Jó magam,amikor úgy döntöttem,hogy kivizsgáltatom magam,csak lestem ki a fejemből,hogy két hónap a legközelebbi időpont amit kaphatok,egy semmi öt perces vizsgálatért.És legalább ugyan ennyi,ha megesik a szive a dokinak,és ki ír egy mri beutalót.(nem esett meg)Aztán inkább hagyja az ember a fenébe az egészet.Ez mind addig megy amíg szinte visszafordíthatatlan a baj.Meggyőződésem,hogy megúszhattam volna egy gerinc műtétet,ha nem az az alap,hogy kamuzok,illetve időben tisztességes ellátást,és kezelést kaptam volna.A sok-sok hónap várakozás,és szenvedés után már szinte örömmel fizet az ember.És csodák csodája,ami négy hónap volt előtte,az hirtelen kettő nap alatt megoldódott.Anyagilag nem fájdalmasan sok az eleje.Egy privát ideggyógyásznál 10-20 ezer,és meg is lesz a ct vagy mri beutaló.Az már egy másik "asztal",hogy mi az eredmény.De legalább van egy kiindulási alapja az embernek.Én azt mondom,hogy simán megéri ezt a pénzt.Persze ez sem kevés,de hát akinek még nem fájt a dereka igazán az nem tudja mi a fájdalom.És ha ez a pár tízezer elindít egy gyógyító folyamatot akkor nagyon megérte. :)
2013. máj. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyi lenne még a kérdésem, hogy a műtétre szügség van, fáj nagyon, mennyi a lábadozási idő?
2013. máj. 25. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:
A műtét utáni napok szörnyűek.A legkisebb mozdulat is borzasztóan fáj.Nem nagyon hasonlítható össze semmilyen más műtéttel.Szívószállal ittam stb...Persze utána a javulás felgyorsul,de még így is minimum 4-6 hónap.Nekem 12 hónap volt,de beszéltem olyannal is,aki nem épült fel teljesen soha.(leszázalékolták)A rehabilitáció fájdalmas,és hosszadalmas.Hetekig nem szabad ülni.(mondjuk nem is tudsz)Jómagam 4 hónapig nem ültem.Fizikailag és mentálisan is rombol.(evés,wc,fürdés,öltözködés ez mind állva)Én azt mondom,amit megtehetsz annak érdekében,hogy megúszd a műtétet azt tedd is meg.Amit ki kell fizetni azt fizesd ki,mert pár év múlva lehet,hogy a sokszorosát fogod,ráadásul a hosszú rehab alatt a bevételek is csökkennek a gyenge betegállomány miatt.
2013. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem áldozz a dologra annyi pénzt,hogy elmenj egy maszek dokihoz,aki tud adni beutalót is Mr-re.Nálam így indult a dolog.Kifizettem,aztán meg kiderült,hogy igazam volt.Hülyének,néztek,h 24 évesen nem lehet sérvem,és kiderült,hogy vaegy kifejlett herniám és két protrúzó,úgyhogy menni kell dokihoz.Az egészség mindennél fontosabb.
2013. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Nekem is volt de műtét nélkül s 12 es munka mellett a Reiki kezelés segített-segít most is.8mm volt az 5 ös csigolyánál.Szóval ha érdekel a téma csak menj és kezeltesd magadat!
2013. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!