Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Irritábilis bélszindrómában...

Irritábilis bélszindrómában szenvedők, hogyan küzdötök meg a betegséggel a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Nálam most diagnosztizálták ezt a megfoghatatlan betegséget. Állandó görcsös hasfájás, elképesztő puffadás és extrém bélgázosság miatt vizsgáltak, laboreltérés nincs. A doki kérdezte, hogy elkötözött-e valaki az albérletünkből mostanság, van-e új barátom és hát ez mind igaz, szakítás, vizsgaidőszak, új barát. De nem éreztem magam idegesnek, nem is értem.

Többnyire székrekedésem van, ez váltkozik hasmenéssel és a bélgázosság enyhült ugyan, de néha rámtör és olyankor nagyon kellemetlen. Próbálom elfogadni a betegséget, nem izgulni rajta. Nem iszok tejet és nagyon hagymás meg csípős dolgokat, talán ezek jobban előhozzák. Átálltam a zöldség alapú étkezésre, édességet amúgyse eszek, rengeteg rostot fogyasztok, hogy segítsen.

Mások hogyan küzdenek meg ezzel? Pl mikor egész nap gázok csavarják az ember hasát és hát mondjuk ki sokat pukizik vagy félnapos hasmenés, görcs tör rá. Vagy csak simán akkorára van puffadva, mint egy terhes.

Mi segít megszüntetni a tüneteket? Ha rendeződik az életem eltűnik majd?


2013. márc. 20. 07:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!