Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik ha egy cukorbeteg...

Mi történik ha egy cukorbeteg nem kap inzulint?

Figyelt kérdés
Mennyire és milyen hamar válik súlyossá az állapota?

2013. máj. 26. 11:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyire súlyos a betegsége...
2013. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
A legrosszabb esetben belehal.
2013. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%

inzulinfüggő diabétesznél, több eset lehet.


Ha nem lő hormont, DE nem is eszik cukrot, ez az állapotjavuláshoz vezető út.


Ha eszik cukrot (keményítőt) de nem ellensúlyozza a hatást a teste (hiszen diabos) nem lő gyógyszert, akkor tönkremegy. Magas vércukorszint tönkreteszi az egész testet, akut hiperglikémiás kóma állhat elő (jól tudom?).


Tehát.. nem is annyira az inzulinon van a hangsúly, mert általában sokkal kevesebb is elég lenne mint amennyit szokás, divat ma lőni. Hanem az életmód mellette, például a ch bevitel.

Ha nincs ch bevitel, nem kell inzulin, vagy töredéke az általában használt mennyiségnek.

2013. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Acetonszagú lesz a lehelete, ájulás-eszméletvesztés léphet fel, legrosszabb esetben bele is halhat. Szerintem ez egy súlyos cukorbetegnél fordulhat elő leginkább, gondolom minél súlyosabb, annál gyorsabban jelentkeznek a tünetek.
2013. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%
Harcmüves: Vállaod a felelöséget, ha a hülyeséged miatt valamelyik cukorbeteg meghal? Mert azért ennyire nem egyszerü a dolog, ezért igen nagy felelötlenség töled, ha ilyeneket terjesztesz. (Mert gondolom, nem vagy orvos IS ?!?!?)
2013. máj. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
19%

Hehe :)


Az orvos aki inzulint ír fel, az vállalja a felelősséget? Én pont annyira vállalom, mint ők. Természetesen a magas inzulinbevitelnek óriási kockázata van az életminőségre és a várható élethosszra tekintve.

2013. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Lefogy, rossz közérzete lesz. Ha rengeteg szénhidrátot eszik, akkor hiperglikémia is felléphet.
2013. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

"Az orvos aki inzulint ír fel, az vállalja a felelősséget?"


TERMÉSZETESEN vállal felelöséget, és azért, hogy a beteg életben maradjon.


Szerintem nem ártana, ha lassan felnönél, és visszatérnel a valóságba. A cukorbetegek NEM szórakozásból használnak inzulint, és ha nem teszik, akkor súlyosan károsodik a szervezetük, iletve adott esetben meg is halhatnak ennek hiányában.

2013. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

Inzulinnal is súlyosan károsodik a szerveztük.


Na, 1-1 ?


Nem szórakozásból használnak inzulint, hanem mert mocskos a világ annyira, hogy csak ezt a választást kínálják fel nekik. Téríteni, sz.art keverni a saját pénztárcám érdekében én is tudnék. De akkor hol maradna az erkölcs..

2013. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
8%

És én nőjek fel :)

Ez aranyos volt.

2013. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!