Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tehetek külső és belső...

Mit tehetek külső és belső aranyér ellen? Milyen gyógyszerek vagy táplálkozási módok segíthetnének?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, írt is fel valamilyen különleges kúpot ami használt is csak 1-2 hónap alatt vissza is betegedtem. Véj-nélkül kapható gyógyszert ajánljatok ha úgy van.

2013. máj. 26. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is az vény-nélkül, amire te gondolsz.

A külső aranyeret lehet kezelni kenőcsökkel, a belsőt úgy tudom, műteni szokás...

De mivel te voltál orvosnál, biztos elmondott mindent. Ha visszabetegedtél, keress fel egy másik orvost.

2013. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Étkezz rostdúsan Legalább napi 30 gramm élelmi rostot vigyél be. Minden ételedet cseréld le rostosabbra (pl.: fehér kenyeret teljes kiörlésűre), egyél zabpelyhet vagy egyéb magvakat, hogy meglegyen a rost mennyiség.


Fontos a bő víz fogyasztás, napi 2-3 liter.


Rendezd a székletürítésedet. Próbálj minden nap legalább egyszer azonos időben székelni (pl.: ébredés után), egy idő után magától megy.


Guggolj fel a vécére, ekkor sokkal egyenesebb a végbeled, könnyebben kicsúszik a termék. Japánoknál pl. guggoló vécét használnak az emberek, sokkal kevesebb is az aranyeres megbetegedés.


Székeléskor soha ne erölködj, ne nyomd, hagyd, hogy magától szépen kicsússzon a hasprés növeli a vérnyomást, melytől az aranyerek megduzzadnak.


Kerüld a szorongást, ha szorongsz a végbeled is szorong, a záróizom nem tud kinyílni rendesen, emiatt könnyebben megsérül a nyálkahártya.


Kerüld a hosszan tartó egy helyben ülést vagy állást. Ha mégis ezt kellene csinálnod találd meg a módját, hogy időnként fekvőhelyzetbe kerülj legalább 10 percet. Az ülőmunkákat próbáld meg fekve végezni.


Ha túlsúlyos vagy fogyj le.


Az aranyér magától nem fog elmúlni, tabletták kúpok csak tüneti kezelés. A belső aranyeret gyűrűzni szokták, amely csak minimális fájdalommal jár, aztán pár hét múlva az aranyeres csomó a széklettel együtt távozik. A külső fájdalmas aranyereket helyi érzéstelenítésben vagy altatásban műtik.


A kiújulás megelőzhető, az előbb említett életmódi tanácsokat a teljes hátralévő életedben betartod. (Tudom, nem egyszerű)

2013. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Csak egy kérdés: volt szó arról a gyűrűzésről. Ha megváltoztatom teljesen az életmódom, akkor az a csomó (ami nekem remélem nincsen) ki jön magától is?
2013. máj. 31. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!