Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg az orvosnak van igaza...

Tényleg az orvosnak van igaza és szedjek gyógyszert?

Figyelt kérdés

Az lenne a bajom, hogy eszméletlenül félek és izgulok az orvosnál.:D Egyszerűen nem tudom miért, nincs különösebb oka de nemtudok megnyugodni.

Ilyenkor természetesen majd kiugrik a szívem a helyéről alapból izgulós fajta vagyok.

Az új háziorvosom múltkor is és most is, 145/84 értéket mért vérnyomásra.

És mondom neki ezt hogy izgulok, és direkt mértem is otthon nap mint nap, amikor nyugodt vagyok, meg sport után is hoyg megnézzem akkor is hogy milyen, sport után természetesen magasabb a pulzusom..stb, de lapból minden nap 119-122 között / 79-83 közötti értékeket mértem. Ezt bevittem az orvosnak is de azt mondta lehetetlen hogy ott meg 145 az első értékem és gyógyszert akar felírni. Most neki van igaza? Nemtudom, hogy higyjek-e neki, hogy tényleg magas lenne?:/

Nem szeretnék gyógyszeren élni!

Mit tegyek?:/

20L


2013. máj. 30. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a fehérköpeny hipertónia.

Persze, előfordulhat, hogy rosszul méred otthon, vagy rossz a gép, de ilyen felelőtlenül akkor sem írhatna fel gyógyszert, minimum egy 24 órás vérnyomás monitorozás kéne.

2013. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az orvos csak jót akar.

Oké hogy izgulsz de ha mondjuk műtétre kerülne a sor és akkor izgulsz akkor is felmehet a vérnyomásod az egekbe is akár.

Én is voltam dokinál amikor új munkahelyre mentem nekem 150/86 volt a vérnyomásom, az üzemorvos mondta hogy ez így nem annyira oké és menjek el a háziorvoshoz. Elmentem oda az orvos is megmérte ott 148/85 volt megint, ő mondta hogy 1 napig mérjem otthon óránként és vigyem be a papírt, és írjam mellé hogy előtte mit csináltam hogy tudja.

Leírtam szépen otthon nekem is 118 éss 123 között mozgott de inkább 120 volt a leggyakoribb, és akkor az orvosnak mondtam hogy itt izgulok meg minden, akkor mondta hogy üljek be a szomszéd kis szobába és pihenjek egy 15 percet majd jön az asszisztens leméri, és akkor megbeszéljük. Akkor volt 126/ valamennyi a vérnyomásom, akkor arra mondta hogy ok, ez így rendben van. Akkor felhívta az üzemorvosom és elmagyarázta neki a dogokat, akkor megkaptam ugyan a papírt a munkavállaláshoz, de mondta a háziorvosom hogy ez így nem oké mert ha esetleg műtétre kerülne a sor akkor mindenképp fel kell írjon gyógyszert vagy ha olyan munkám van ahol kapom a terhelést mert akkor az egekbe szökhet és az bajjal járhat. Szóval ha legközelebb is ez lesz akkor valószínű hogy gyógyszert fog felírni. És igazuk van mert izgulásnál is maximum 10 el magasabb az ami elfogadott, és azért az orvos ért a dolgához, és amit ő mondd akkor az úgy is van. Nem véletlen mondják ezt.

Egyik ismerősömnek is magas volt alapból a vérnyomása, de tett az egészre, eltépte az orvosi receptet, és cseszet eljárni vizsgálatokra. Egyszer ájult el a munkahelyén 190 körül volt a vérnyomása, és nem sokon múlott hogy ne kapjon agyvérzést, és persze az orra vére is eleredt. Csoda hogy lebírták vinni neki. Na azóta szedi a gyógyszert mint a is angyal.

Most egy gógyszeren ne múljon az ember egészsége, én szerintem ennyit megér. Oké hogy a gyógyszer nem a legjobb egy fiatalnak elhiszem, de van aki alapból így születik, vagy örökli, meg a cukor betegség is már kialakulhat egész kisgyerek korban és inzulinozhatja magát, már akkor is.

Húgom kisgyerek kora óta kapja azt, és neki mindig kell lőnie magát, mindig van a táskájában 2 adagra való, ha megy valamerre és ennyi, ha itt az idő be kell lője magát, még óra alatt is. És volt hogy érettségin is eljött az idő akkor fogta és belőtte magát, és elmondta a felügyelőnek hogy muszáj és papírt is adott róla.

Szóval jobb ha a dokira hallgatsz.

2013. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!