Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lassan 3 napja folyamatos...

Lassan 3 napja folyamatos hasmenésem van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még sosem tartott ilyen sokáig. Ha nem eszem semmit, csak egy bögre teát iszom, akkor is rohannom kell.. Most csütörtökön kezdődött, széntablettából vettem be, semmit nem használ. Csak pirítóst és száraz kexet ettem. Láz, lüktető fejfájás kíséri, arra Panadolt vettem be, illetve találtam itthon C-vitamint.
2013. jún. 1. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 napnál tovább tart egy hasmenés, akkor célszerű orvoshoz menni és kideríteni az okát.

Mert egy sima hasmenéses vírus okozta hasmenés ennyi idő után azért nagy valószínűséggel már átmegy az emberen.

Meg persze az sem mindegy, hogy az ember mellette mit eszik-iszik.

Pirítós, háztartási keksz, főtt krumpli, párolt rizs, sárgarépa, ezeket eheted, ezek fogják a székletet. Mellé sok folyadékot kell inni. És nagyon jó ilyenkor a probiotikum. Ha szereted a tejet vagy bármely formáját, akkor azt ilyenkor nem lehet fogyasztani, mert fokozza a hasmenést.

De ha te diétázol és mégsem vagy jobban, akkor tényleg jobb lenne egy orvosi vizsgálat.

2013. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ha nem változik semmi, hétfőn biztosan visszamegyek, mert mint írtam ilyen még nem volt.
2013. jún. 1. 17:20
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

1. Kérj meg valakit, hogy székletmintát vigyen a dokinak.

2. Igyál sok vizet, hogy ne terhelje meg a szervezetedet a folyadékvesztés.

3. Szedj még be széntablettát, ha nem elég emeld az adagot mindig csak 1-gyel. Azért ne szedd be az egész dobozt egy nap alatt. Ez nem csak megfogja a hasmenést, de fertőtlenítő hatása is van.

4. Ha alábbhagy a hasmenés, menj el dokihoz.


Lehet, hogy csak benyaltál egy vírust, ne aggódj! Jó EGÉSZséget kívánok!

2013. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket és a kívánságot is! Igyekszem.
2013. jún. 1. 18:32
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Véleményem szerint a Panadol is és a probiotikum is okoz hasmenést.

Én ENTEROL kapszulát vennék be a helyedben. 1 db-tól már teljesen rendbe jössz.

Amúgy most van egy ilyen náthás, fejfájós, hasfájós, hasmenős vírus, amire kellemes a Panadol. szóval Te is csak elkaptad azt, amit mindenki.

10 nap múlva jobb lesz. Akkor jön majd a köhögés stb. :-/

2013. jún. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a "mű" Tescos kólával mi a helyzet? Sajnos a közeli gyógyszertárban egy csomó minden rendelős.
2013. jún. 2. 07:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Mióta okoz a Panadol és a probiotikum hasmenést?

Még sosem hallottam ilyet.

Gondolom a kérdezőnek előbb volt hasmenése, ami után jelentkezett a fejfájás és a láz és arra vette be a Panadolt. Ami jó, mivel ha valakinek magas láza van, azt csillapítani kell!

A probiotikum pedig segít helyreállítani a normál bélflórát, így pl. ha valakinek a bélflóra sérülése miatt alakult ki a hasmenés, akkor pont, hogy meg is állíthatja akár a hasmenést, de mindenképpen segít jótékony baktériumokat juttatni a bélrendszerbe, ami segíti a mielőbbi gyógyulást.

Ez valami vírus vagy baktérium lesz.

2013. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem változott semmit. Mostanában viszont már gyakran szédülök, mintha részeg lennék.
2013. jún. 9. 19:42
 9/13 A kérdező kommentje:
Illetve de, talán a láz elmúlt.
2013. jún. 9. 19:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Le vagy gyengülve a hasmenéstől, kiszáradtál. Mindenképpen menj orvoshoz, mert ilyen sokáig nem szabadna tartani pl. egy vírusos hasmenésnek!
2013. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!