Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető olyan (Magyarorsz...

Elképzelhető olyan (Magyarországon), hogy valamilyen rovar a lárváját az ember fülébe rakja le? Van olyan, hogy valami az ember fülén belül bemászik a bőre alá?

Figyelt kérdés

körülbelül már három hete kezdődött, hogy valami nagyon furcsa érzést kezdtem érezni a fülemben. zúgást nem hallok, biztosan nem csak belerepült valami, az már kijött volna onnan. valami mozgást, kaparást, és közben lüktetést érzek belül, nagyon zavaró.

http://www.youtube.com/watch?v=V2Ac6RYSvo8

http://www.youtube.com/watch?v=KNDG7WPtVO4

egy hét után sem múlt el, és kezdett egyre jobban idegesítő lenni. ekkor még fájdalmat nem éreztem, de volt olyan rossz mint a fájdalom, néha nem is érzem, máskor meg hirtelen nagyon, kb fél óráig, aztán abbamarad, aztán néhány óra múlva megint. tegnap viszont egy hirtelen, erős fájdalmat éreztem. szerintem megcsípett, bármi is legyen ez. kizárt hogy csak sima fülfájás lenne, hirtelen volt, és elég erős, éppen lefekvés után történt, azonnal felültem tőle, de aztán abba is maradt, csak a mozgolódást éreztem, mintha valami kapálózna belül, de nem lehet elérni.

egy hétig csak tűrtem, hátha elmúlik, ekkor elmentem a fül-orr gégészetre.

mondtam az orvosnak mi történt, hát belenézett.

nem nagyon vizsgálgatta, csak éppen hogy belekukkantott avval a kis tölcsérrel, mondta hogy dehát teljesen tiszta a fülem nincsen benne semmi, nem akarta elhinni hogy szerintem bogár lehet benne, baromi flegmán és lenézően elküldött, hogy biztos csak sokat piszkálgatom, nincs benne semmi (azt nem tudom, hogy azt hitte hogy csak iskolai igazolásért mentem el, ennyire nem értette meg hogy mennyire szenvedek, vagy csak ennyire rossz napja volt vagy miért beszélt ebben a hangnemben). rákérdeztem azért, hogy nem kell kimosni se? mondta erre (még bunkóbb hangon) hogy nincsen ebben semmi, ne piszkáljam és elmúlik, nem szabad fülpucolózni az nem erre van, ha meg mégse múlik el később se jöjjek megint. adott igazolást aztán ment is hogy tudjon a következő beteggel foglalkozni(elég sokan vártak, végül is érthető ha sietett), de még csak arra se adott időt hogy több kérdést feltegyek, mintha egyáltalán nem is vett volna komolyan. ("köszönjük" magyar betegellátás)

egy jó darabig még kihúztam, eleinte tényleg megpróbáltam azzal nyugtatni, hogy ha a doktor mondta hogy majd elmúlik, csak el kell múlnia, okosak a doktorok, csak ért hozzá, ha valami komoly lenne biztos észreveszi.

ez arra jó volt, hogy egy rövid időre megnyugtasson.

a tegnap reggeli csípésszerűség után már nem tudtam várni. még aznap lementem a helyi orvosi rendelőbe (azt eleve kizártam hogy a fül-orr-gégészhez visszamenjek, inkább haljak meg mint hogy megint elküldjön mint a múltkor, másrészt meg ez volt közelebb) itt is elmeséltem mi történt. hozta a kis tölcsért, belenézett ő is. azt mondta, hogy valami kicsi fekete dolgot lát, és hogy kicsit be is van gyulladva a fülem. kérdeztem erre, hogy az lehet-e, hogy tényleg egy bogár az ami belemászott. mondta hogy lehet, mindjárt kiderül -furcsa, de ettől megnyugodtam. elég elképesztő egy helyzet, ha az ember attól nyugszik meg, hogy azt hallja valakitől, hogy lehet hogy van egy bogár a fülében. engem ez megnyugtatott: legalább itt már észreveszi valaki, hogy tényleg baj lehet, és ha legalább látja hogy mi van, talán segíteni is tud- mondta, hogy kimossa és akkor kiderül.

korábban még sose kellett orvosnak kimosnia a fülemet, mindig jó volt a hallásom, rendben volt vele minden, nem volt valami jó érzés, de túl lehetett élni.

bogarat nem talált, szerinte csak valami váladék lehetett az.

írt fel fülcseppet, meg valami vitamint. mondta hogy ha nem múlik el akkor jöjjek vissza, vagy menjek a fül-orr-gégészhez.(ki van zárva.) mivel miután kimosta egy darabig teljesen megnyugodtam, és persze az itteni orvossal már teljesen elégedett voltam, sietett ő is, sokan vártak kint, én is már kb. 50perce vártam kint(azalatt is nagyon szenvedve, megint csak "köszönet" a magyar betegellátásnak amiért úgy gondolják hogy elég ennyi orvos...), szóval teljesen rendben volt az, hogy sietnie kellett, főleg hogy aznap két külön faluban is rendelt. érdekes mondjuk, hogy végül is ő jobban végezte a dolgát mint a szakorvos, pedig itt még többen vártak mint ott, ugyan úgy iskola nap volt, ugyan úgy gondolhatta volna hogy csak az igazolás miatt megyek(mint ahogyan azt sokan csinálják) és simán elküldhet. ehelyett szerintem megtett mindent amit lehetett, egyébként is remek orvos.

amíg vártam még éreztem a mozgást, aztán miután kimosta és már nem éreztem, már kezdtem tényleg elhinni, hogy vége, és ami volt az biztos, hogy kijött. tévedtem!

egészen hazáig rendben volt minden. aztán megmozdult megint. egyből kirázott a hideg megint. persze ahogyan belenyúltam akkor éreztem a legjobban kapálózik valami (csak belülről érzem, de az ujjammal nem.) azóta nem is mertem odanyúlni, borzalmas ha még ennél jobban is csinálja. bármi is legyen, szerintem biztos, hogy él.

mivel a kimosással nem tudott kijönni, szerintem mélyebben van. ekkor vetődött bennem az a kérdés, hogy lehetséges-e hogy ez a bőrömbe fészkelte be magát, és ott mocorog?

most is érzem. és éreztem többször is, mialatt ez írtam. mozog. nem fáj, de ahhoz tudnám hasonlítani, hogy olyan, mint ha csikiznének, nem fáj, de nagyon elviselhetetlen érzés, oda akarok nyúlni, de csak rosszabb lenne tőle.


szerintetek van ilyen, hogy a bőr alá megy be egy bogár vagy lárvája?


és mit lehet ilyenkor tenni, kihez forduljak?



2013. jún. 6. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Van ilyen, de nem nálunk, ilyen bogarak messze vannak a tengerentúlon, nálunk a fülbemászó sem mászik fülbe, csak elnevezése olyan :D

Fül-orrgégészhez el kell menned, megnézi és kitalál valamit, sokszor egy középfülgyulladás vagy akármilyen kórság, képes ilyeneket produkálni

20/F

2013. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ORL orvost, az majd elintézi.
2013. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!