Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat ilyen fajta...

Előfordulhat ilyen fajta szájbetegség?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen nem tudom mennyire szájbetegség az, amivel kapcsolatban szeretnék most kérdezni. Úgy kezdődött ez az egész, hogy egy hideg éjszakán nyitva hagytam a szobámban az ablakomat és reggelre megfáztam, eldugult az orrom stb, lázam nem volt. Viszont emellett fájt a torkom is, tehát elmentem orvoshoz, aki írt fel nekem antibiotikumot. Rendesen szedtem, de a torkom még mindig fájt. Nyelésnél, evésnél nagyon fájt, és csípte minden, pl a rostos üdítők. Utána szedtem mégegy fajta antibiotikumot, de az sem használt. Ma tűnt fel az, hogy már régóta rendszeresen kisebesedik a szám, és most épp egy olyan helyen, ami már tulajdonképpen a torkomon van, és alig érem el ecsetelővel. lehetséges az, hogy mélyen a torkomban is ilyenek voltak? Ugyanaz a fájdalom nyelésnél, evésnél, és csíp is.

2013. jún. 19. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de hátha ennek is érdemes utána nézned: HPV (humán pappiloma). Ez bár alapvetően nemi betegség, de még óvszerhasználat ellenére is terjed, mert ágyékról ágyékra (végbél, herezacskó, szeméremajkak) is terjed (petting), valamint ágyékről kézre (petting, vagy akár kisgyermek testi gondozása, popsitörlés-mosás), ágyékról szájra (orális szex), és szájról szájra (szájpuszi, csók), és persze a szokványos nemi úton: óvszer nélküli közösüléssel.


A lakosság 80%-a fertőzött vele, kortól függetlenül, szüzek között is sokan, tehát gyerekek között is sokan. Általában hónapokig tünetmentes, majd vörös szemölcsök jelennek meg az érintett testrészen. Magyarországon a gyermekek jelentős része átesik rajta. Nőkre nézve veszélyes igazán, mert kezeletlenül akár meddőséget is okozhat e vírus.


Írtam variációkat ,hogyan terjed, javaslom, gondold át, részt vettél-e ezek közül akár csak egyetlen egyszer is valamelyik interakcióban, a közelmúltban.


De ez csak tipp, hogy esetleg HPV. Leírásod igen tömör, szinte semmi nem derül ki a látványból, se abból, mióta tart. Orvosok se mindig veszik észre azonnal, vagy összetévesztik olykor más problémával, pl bakteriális/gombás fertőzéssel.

2013. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!