Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az antibiotikumot fokozatosan...

Az antibiotikumot fokozatosan kell abbahagyni vagy egyik napról a másikra is el lehet hagyni?

Figyelt kérdés
2 éves fiamnak tüszős mandulagyulladása volt.Augmentint szedett,ill. még ma reggel kapta csak közben a nyakán észrevettem csomót amire a doki nyirokcsomót mondott.A hétfői kontrollon azt mondta h a gyógyszert elfogyásig kell szedni.Nem sok van már belőle,de olvastam a betegtájékoztatón h mellékhatásként lehet duzzanat a nyakon,hónaljon és lágyéknál.Ma ahogy beszéltem telefonon a dokival elfelejtettem megkérdezni h adjam e tovább v hagyjam abba ez miatt.Ha abba hagyom attól félek h esetleg nem gyógyul ki teljesen,v valami baja lesz,ha meg nem hagyom abba akkor meg attól h nehogy tovább nőjön a duzzanat a nyakán.Teljesen tanácstalan vagyok,mit tegyek?????Kötekedők kíméljenek légyszi!!!!
2013. jún. 21. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Adjad, az antibiotikumot kúraként kell szedni, ha abbamarad, akkor nem sok értelme van.
2013. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is add, amíg van, végig kell csinálni. A csomók el fognak tűnni, ha lemegy a gyulladás.
2013. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Add végig, az antibiotikumos kezelés úgy hatásos, ha végig van szedve a kúra. A nyirokcsomó duzzanat normális mandulagyulladásnál és nem feltétlen a gyógyszer okozza, hanem maga a gyulladás, ami a betegség elmúltával idővel csillapodik. (akár 1 hónap múlva megy le teljesen)
2013. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!Igazából az jutott eszembe h csütörtökön egy hete múlt h szedi a gyógyszert,akkor gondolom nem most jött volna ki rajta!!De ha elfogy akkor nem baj h nem fokozatosan lesz abbahagyva?
2013. jún. 21. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, annyi gyógyszer van, amennyit be kell szednie. Ha elfogy, az azt jelenti, hogy annyit szedett be a kisfiad, nem kell több.
2013. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem h nem kell több,de mivel már kevés van nem kellene csökkenteni az adagot h mire elfogy fokozatosan legyen elvéve a szervezettől?
2013. jún. 21. 23:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, addig kell szedni míg el nem fogy és annyit, amennyit az orvos naponta felírt.
2013. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikumnál nem kell fokozatosan abbahagyni. :) Ehhez nem szokik úgy hozzá a szervezet, mint egy évek óta szedett gyógyszerhez, de még azoknál sem kell feltétlen egyre csökkenő adagokban abbahagyni. :) Ne aggódj nem lesz semmi baj. Annyira figyelj még oda, hogy a tüszős mandulagyulladás okoz veseelégtelenséget vagy teljes veseleállást, ami miatt új vese kell, illetve dialízis. Ennek megelőzésére szoktak vizelet vagy vérvizsgálatot csinálni vesefunkció ellenőrzésre. Remélem nem ijesztettelek meg, csak egészségügyben dolgozik a családunk és sajnos kortól függetlenül sokan járnak így, gyerekek, felnőttek, hiába mondták nekik, hogy legalább egy vizelet vizsgálat legyen, abból is látszik, ha baj van, időben észre véve semmi nem lesz. :)
2013. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!