Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elvileg felső légúti fertőzése...

Elvileg felső légúti fertőzésem van, de antibiotikumot és Loratadint írt föl az orvos és szedem is, de nincs túlzott javulás, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hogy tudok segíteni magamon ?

Ez biztos az ?



A tünetek: nagyon fáj a mandulámnál. Képtelen vagyok nyelni, beszélni stb..


2013. jún. 1. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
A Loratadin nem antibiotikum, hanem allergiákban szokták alkalmazni, antihisztamin. Ha bakteriális, vagy virális mandulagyulladásod van, ez nem fog rá hatni sajnos, semmilyen fertőzésre nem jó. Menj vissza hétfőn a háziorvoshoz ha teheted, addig tünetileg kúráld magad (sok folyadék, kamilla tea, C vitamin, torokfertőtlenítő, fájdalomcsillapító, pihenés).
2013. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
94%-os olvasni tudni kéne. ÉS van odaírva, nem vessző.
2013. jún. 1. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, csak gyorsan olvastam, csodálkoztam is a gyógyszerválasztáson. Az antibiotikumról meg annyit, hogy lehet, hogy pont a te kórokozód nem érzékeny rá, vagy vírusos a fertőzés, akkor meg nem hat. Én februárban voltam úgy, hogy nyelni sem bírtam, úgy fájt a torkom, mint előtte soha. Jó kis hagyományos gyógymód vált be, nem a gyógyszer: foghagyma összenyomva mézzel elkeverve, ebből eszegettem. Tudom nem túl guszta, de tényleg jó.
2013. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha vírusos a fertőzés, mit lehet tenni vele ?

Az orvosok kb. nem vesznek komolyan..


Most elkezdtem öblögetni glycosepttel, ez szerintem jó ötlet. Napi 3x fogok 1hétig..


Neked mi volt a problémád, mit mondott az orvos ?

S csak ennyit csináltál és elmúlt ?????:)



Nekem nincs lázam, vagy bármi más. Csak ez, bár pont elég..



Köszönöm!!

2013. jún. 1. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem influenzát mondott az orvos, ezért nem kaptam antibiotikumot, engem se vettek komolyan, ilyennel szinte senkit nem szoktak. A manduláimat már rég kivették, a jobboldali garatívem volt gyakorlatilag bíborvörös, még én is láttam a tükörben. A fertőtlenítés és a fájdalomcsillapítás marad. Ha gondolod vegyél olyan torokfertőtlenítő tablettát, amiben lidocain is van (ha nem vagy rá érzékeny), például Strepsils plus. Én a mézes cuccon kívül nagy dózisban nyomtam a C vitamint, Rubophent (napi 2-őt, 3-at, mivel lázam is volt) és kaptam kölcsön Bioptron lámpát amivel világítottam, de így is kellett 5-6 nap a javulásig. Hát akkor jobbulást, és kitartás. Szia
2013. jún. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2013. jún. 1. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!