Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veserák, vesedaganat mindenkép...

Veserák, vesedaganat mindenképp kimutatható Hasi UH-al?

Figyelt kérdés

Fél éve fáj folyamatosan a derekam, bordaív alatt, hol jobban, hol kevésbé. Már mindent végigjártam, 3 Ultrahang vizsgálat, gyomor és bél tükrözés, máj vizsgálatok, mellkasröntgen, szóval szinte minden. Most egy Nefrológushoz mentem, és ő kért a teljes vizelet vizsgálatot, illetve 24 órás vizelet vizsgálatot is.


9 vörösvértestet és egy kis gennyet mutatott ki a vizsgálat, ami nem olyan jó hír. Azt mondta, várjunk még, ő is megvizsgálja mikroszkóppal a vizeletem, és majd akkor mond véleményt, de az is lehet, ha pár héten vagy hónapon belül nem javul az eredményem, akkor akár vesebiopszia is következhet.


Hirtelen időm sem volt, meg eszembe sem jutott akkor megkérdezni, hogy esetleg ez lehet-e daganatos megbetegedés? Kimutatja azt az UH 100% biztossággal?

Gondolom nem csak daganatos betegség miatt gondolhat a szövetminta vételre?!


Jövő héten találkozom vele újra, akkorra lesz eredmény, de addig kicsit stresszelek, hogy nehogy valami rosszindulatú elváltozás legyen, amit nem mutatott ki 3 Ultrahangvizsgálat sem.


27 éves férfi vagyok. Vesékkel voltak gondok a családban, de csak vesekő miatt. Nekem az nincs egyelőre! A daganattól viszont rettegek! Bár ezzel nem vagyok egyedül!



2013. jún. 27. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Próbálj meg megnyugodni, ha már akkorára megnő a vesedaganat, hogy hátfájdalmat okoz, akkor azt ultrahanggal biztosan észre lehet venni. A biopsziát azért javasolta, mert ha nem tudják kívülről megállapítani, hogy mi történik, akkor muszáj ,,belenézni" a vesébe, hátha akkor okosabbak lesznek- vagy esetleg megállapítja, hogy minden oké, és máshol kell keresni a fájdalom okát. Kitartást!
2013. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Napsugar11 ***** válasza:

Máj- és vese-biopsziát olyan betegségek esetén is végezhetnek, amikor a megfelelő kezelés kiválasztásához részletes diagnózis szükséges. A szövetmintán további vizsgálatokat is elvégezhetnek, mint például az esetleges kórokozók kitenyésztését. Tehát nem csak a daganat gyanúja esetén csinálhatnak egyértelműen biopsziát.


Van egy ötletem, hogy én mit csinálnék ebben az esetben, de ezt privátban beszélném meg, ha érdekel.

2013. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valami azóta kiderült?
2014. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Túl izgultam! Kicsit stresszes szakaszát éltem az életemnek, és hajlamos voltam mindent túlreagálni! Ez is olyan volt!
2014. szept. 7. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!