Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miben van a legtöbb laktóz?...

Miben van a legtöbb laktóz? Érzékenység így kimutatható?

Figyelt kérdés

Páromnak az utóbbi hónapokban olyan tünetei vannak,amik teljesen ráillenek a laktózérzékenységre,de csak tipp.

Most 2 hete laktózmentesen próbálunk étkezni,nincs is semmi baja.

A háziorvos nem ad beutalót gasztroenterológiára (idióta),egyből gyógyszert akart felírni vizsgálat nélkül.

Mi vizsgálatot szeretnénk,de nem lesz olcsó magánnal.


Elsőre mi akarjuk megnézni,laktózzal visszatérnek-e a tünetek.Ha igen,akkor irány a magándoki.

Most laktózmentesség után hétvégén mit adjak neki ami tele van laktózzal? Tejszín,tejföl,sima tej?

Nem 100%-ig érzékeny rá,ha érzékeny,joghurtok egy részétől nincs baj,sajttól sem.



2013. máj. 9. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Sima egyszerű tejjel megprovokálhatjátok. Ha lesz tünet igazolódott.

Régebben még én is bírtam a kefirt, az ilyen savanyított készítményeket, de már nem sajnos. Szedem a Lactase tablettát ezzel jó. Van Laluk kapszula is, aminek a tartalmát rá kell szórni aktuálisan a tejet tartalmazó ételre.

Soha nem voltam provokációs teszten, tudom a tünetek alapján , hogy az, ez az empirikus út.

2013. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ha van rá teszt,miért nehéz beutalót adni?

Csak a mi tippünk ez,orvos a mi tippünk alapján irt volna fel tablettát.

2013. máj. 9. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden ember érzékeny a laktózra, csak különböző mértékben.


El kell menni vizsgálatra.. ééés nem biztos, hogy ki fogják mutatni (hehe, saját példa).


Semmi tejet nem kellene enni, de nem a tejcukor és a hasmenés miatt. Hanem mert nem élelmiszer.

Direkt laktózmentes tejtermékekben van a legkevesebb tejcukor. Hülyeség ezekkel mérgezni magunkat, de a kérdésedre ezek a termékek a válaszok.

2013. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!