Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet-e bármi káros hatása az...

Lehet-e bármi káros hatása az egészségre nézve, ha kb 1 órán át azbeszt pala tető leszedésnél, fúrásnál segítettem? Volt rajtam maszk, de néha levettem mivel nem kaptam levegőt + meleg is volt. De volt olyan akin nem volt semmi, neki lehet baja?

Figyelt kérdés
Mennyire rákkeltő? Mennyi időt kellene eltölteni mellette, belélegezni hogy káros legyen?
2013. júl. 9. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de nagy felelotlenseget kovettetek el.


Altalaban azt mondjak, hosszu idon keresztul vedofelszereles nelkuli azbeszttel dolgozas biztosan tudoelvaltozasokhoz vezet. De nincs meghatarozva, mennyi a sok vagy hosszu ido. A bejuto azbeszt mennyisege szerintem lenyegesebb.


Amikor dolgoztatok, szallt a por? Ha igen: eleg valoszinu, hogy belelegeztel valamennyit a rostokbol.

Attol is fugg, milyen azbeszt volt. Nem minden azbeszt egyforman veszelyes (DE egyik sem veszelytelen!)


Az azbesztiozis tunetei nem jelentkeznek azonnal. Neha evtizedek telnek el, mire kiderul, valami baj van.


Valoszinuleg ettol az egy esemenytol nem lesz bajod, de ne jatssz orosz rulettet. Ki tudja, melyik lelegzetvetelnel kapaszkodik meg egy szosz a tudodon es rakosodik el kesobb?

2013. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

[link]



Ilyen palatető volt és elég régi kb 30-40 éves lehetett. Kicsit szállt a por de nem tört el egy se, 2 palát fúrt de akkor volt rajtam maszk. 1 óráig tartózkodtam ott remélem tényleg nem lesz semmi bajom :(

2013. júl. 9. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!