Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 16 évesen 2doboz cigi naponta...

16 évesen 2doboz cigi naponta az nagyon káros?

Figyelt kérdés

Az egyik haverom nemrég szokott rá(2 hónapja)a cigire, 16 éves fiú,kék pall mallt szív,

én montam neki hogy ez szerintem nagyon káros, de azt mondta hogy van aki még többet szív,nem tudom lebeszélni őt a cigiről?

mit mondjak neki,hamár nem akar leszokni akkor inkább szívjon kevesebbet naponta,ezt hogy mondjam meg neki?

én nem cigizek 15/F


2013. júl. 8. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy szál cigaretta is káros már (átlag -4 perc az életedből/szál). Nem még két doboz naponta, még egy felnőttnek is nagy dózis. :D

De lehet így is 90 évig él, láttam már példát erre. Szívott, bagózott, ivott egész életében és ott van tata létére, semmi baja.

Mondjuk ez nem ok arra, hogy ne álljon le vele. Hogy mondd meg neki? Egyenesen az arcába. Ha nem akar leszokni, nem is fog. Nehéz ám.

2013. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy doboz is káros, főleg ha naponta szívja el.Mondd neki, hogy nem beleszólni akarsz,de teljesen tönkre fogja tenni magát, de látod, hogy már rászokott,úgyh legalább kevesebbet szívjon,nehogy már szüksége legyen 2 dobozra egy nap...
2013. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki ezt [link] Naponta két doboz nagyon sok

Kérdező te kipróbáltad már?

2013. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon sok!

Probald meg neki elmagyarazni, hogy mennyire karos, keress neki olvasnivalot ezzel kapcsolatban, mond el neki, hogy a baratja vagy es aggodsz erte!:) Ha nem is tudja rogton elhagyni, akkor legalabb egy nap csak egy doboz cigit probaljon beosztani. Vannak szakemberek akik ezzel foglalkoznak.

2013. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjem nem szív ennyit, pedig ő már 20 éve dohányzik.

Nagyon nagyon káros. Lehet, hogy van aki többet szív, a láncdohányosok. De jobb lenne kevesebbet. A tüdeje, így hamar felmondhatja a szolgálatot.

Nekem is van egy családtagom, aki napi 2 dobozt szív, de ő lassan 40 éves és már néha alig kap levegőt.

Nagyon nagyon sok 16 évesen, még 40-50 évesen is rengeteg.

2013. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy 4.380.000 Ft-ot spórolna meg 10 év alatt, ha az árát félre tenné. (600 Ft/dobozzal számoltam)

Amúgy egy rokonunk fél év alatt ment el tüdőrákban, úgy, hogy előtte még egészségesnek tűnt. :(

2013. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még a tüdejénél is jobban félteném az "erkölcseit"

16 évesen ez a pénzszórás minden csak nem normális, bárhonnan veszi is a rávalót. Ha meg a bárhonnan a rosszabbik lehetőség, akkor ez szörnyű gáz.

2013. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Napi két doboz 16 évesen??!!! Rendkívül durva!
2013. júl. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan, egy 16 éves szarosnak honnan van minimum napi 1500, havi 45000 ft-ja bagóra? Mert, gondolom, hótziher, hogy nem a saját maga által megkeresett pénzből. És még azt mondják, hogy válság van. Na persze...mikor a 16 éves taknyosoknak van havi 40-50.000-ük anyuci-apuci pénzéből bagóra...
2013. júl. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van. Márpedig ezt szülő finanszírozza, vagy bűnöző a gyerek. :D Az ilyen meg is érdemli. Nem csupán neveltetés kérdése egy ilyen helyzet. Vagy van lelkiismerete, vagy nincs, és ha ezt csinálja, akkor az ő baja. Elkölthetné ezt a sok pénzt egy halom más, hasznosabb kamasz dologra is.
2013. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!