Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik egy tejérzékeny...

Mi történik egy tejérzékeny emberrel ha tejet iszik?

Figyelt kérdés

Milyen tüneteket produkál a tejérzékenység?

Azt hiszem a tejtől (tejtermékektől) fáj elviselhetetlenül a hasam.


2013. júl. 10. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Laktózérzékeny vagyok így 20 éves koromra jött elő. Tejtermék elfogyasztása után (de ez függ a mértéktől, hogy mennyi) felpuffad a gyomrom, görcsöl, majd hasmenés. Viszont egy kisebb adag joghurt elfogyasztása után is lehet nem aznap de másnap híg a székletem :/
2013. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van tejfehérje és tejcukor érzékenység illetve allergia.


Haspuffadás,görcsök,hasmenés,fejfájás,rossz közérzet,ezek az általános tünetek.


Ne igyál tejet,tejtermékeket,nézd meg,akkor is fáj-e.

Ha nem,akkor vegyél laktózmentes tejet,ha azzal sem fáj,akkor laktózérzékenység (tejcukor),ha azzal is,akkor tejfehérje.


Gasztroenterológiára kérj beutalót a háziorvostól,ott megviszgálnak.Nyugi,nem fáj.

2013. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tényleg? Egy hónappal ezelöttig minden nap ettem egy aktíviát tízóraira. Egyszer nem ettem, és nem puffadtam fel aznap. Most tegnap óta müzlit reggeliztem tejjel, és rendesen görcsöl a hasam, meg érzem hogy lassan menni is fog...


akkor azt hiszem nem eszek-iszok nagyon tejterméket.


Köszönöm, hogy írtál!

2013. júl. 10. 15:33
 4/4 A kérdező kommentje:

voltam a puffadás miatt ott, de letudták a refluxomnak. adtak savlekötőt azt csá. de ugyanúgy puffadok.

Amúgy tükrözésem is volt.

2013. júl. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!