Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Operáltassam ki az epehólyagom...

Operáltassam ki az epehólyagomat? Igazából lassan 4 éve szenvedek vele. Kövér voltam, és lefogytam és tele van kövekkel, de a doki aki kezel engem azt mondja oldjuk ursofalkal,2 éve oldjuk és folyton szarul vagyok.

Figyelt kérdés
ráadásul a bőrömet is megcsinálnák az epeműtét mellett, mert az sincs jó állapotban... ezt biztosra tudom, de mégis félek ettől az egésztől. az a helyzet hogy egy ideig míg tartottam a diétát okés volt minden, de mára már szinte bármit eszem bármitől puffadok, ég ilyenkor a hasam, majd fel robbanok, és nagyon fáj jobboldalt. mit tegyek?
2013. júl. 13. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szenvedtem diéta mellett is, a gyógyszerek is csak az adott órákban hatottak, úgyhogy én műttettem.

Már 2 és fél éve túl vagyok rajta és bármit ehetek, csak arra figyelek egyedül, hogy ne tömjem teli magam, csak kevesebbet. De semmi nem okoz problémát.

2013. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mennyire fáj a műtét után? én már másnap hazamegyek ha megműttetem ez 100, nem érdekel ha nem akarnak hazaengedni. most is görcsöl a rohhadék, és már elegem van. életemet keseríti meg, edzeni sem tudok, sportolni sem tőle...
2013. júl. 13. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónappal előtte volt egy másik műtétem, úgyhogy én nagyon rosszul viseltem ez miatt. Egyébként is gyenge volt az immunrendszerem és egy miómám is volt a méhemben, ami miatt egy nagyobb fokú vérzés lépett fel műtét után, így én 4 napig voltam kórházban.

Én tényleg rosszul viseltem.

De akit mellettem műtöttek ugyanezzel, ilyen előzmények nélkül, ő sokkal jobban viselte.

Úgyhogy túl lehet élni. Én is túl éltem még így is szerencsére.:)

Amúgy bizonyos kórházakban amúgy is haza lehet menni másnap.

De ha azt mondják, hogy maradj bent 2-3 napig, akkor azért maradj bent. Jobb, ha megfigyelés alatt vagy, mintha utána otthon valami lenne.

2013. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen el kell távolítani! Az epekő az egyik leggyakoribb oka a hasnyálmirigy gyulladásnak,ami gyakran halálos betegség.
2013. júl. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen orvos az bakker, aki nem akarja megműttetni az epekövet?

Meg kell műttetni, én biztosan megcsináltatnám.

Az epehólyag kövességből lehet később az epehólyagrák...

Miért nem akarja a doki megműteni? Van vmi ellenjavallata?

2013. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ellenjavaslata: az esetek 70% a panaszos a műtét után is, a 2 mm es köveim nem tudnak elakadni, mert már ercp-n is átestem, ahol is felvágták a száját... ugyanis már volt elakadás is... na most mi a rákot csináljak ilyenkor? mikor a főorvos ezt mondja? lehet nem érdekel és fogom, bemegyek, és kiszedetem a rákba, egy másik orvossal. nagyon fáj...
2013. júl. 14. 02:32
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el,kérlek!

Lehet,h régen,amikor még egyáltalán nem végzetek laparoszkópos eltávolítást,sokszor meggondolták,mielőtt műtétet hajtottak végre,a műtéti szövődmények miatt,de ma már csak nagyon indokolt esetben,rossz általános állapotú betegnél hajtanak csak akkor végre műtét,ha már elkerülhetetlen. Szerintem,tényleg menj el máshoz is.

2013. júl. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Andrea Beke nevű felhasználó válasza:



Én már minden túl vagyok!

Kezdtem Billagit-tal, majd ezt követte NeoBilagit,később Cholagol csepp, majd Raphachol epe granulátum.

Aztán eljött az idő mikor már a Cholagol és a Raphachol együtt sem segített!

Volt, hogy 3 hónapát, görcsöltem, majd fájt a májam még akkor is megmozdultam vagy levegőt vettem.Ez idő alatt nem tudtam mást enni csak rizst vagy főtt burgonyát, aztán már egy pohár víztől is rosszul lettem.

Volt fekete retek csepp és miegymás, de nem lett jobb!!!


Majd férjem vett a neten egy májtísztító kapszulát és az egy hét alatt helyre rakott!!!

Nagyon sok segítséget adtak, hogy mit és hogy szedjek. Javasolták, ha jobban leszek mindig vagy alkalmanként attól függően mi az étel, szedjek Papaya tablettát! Na nekem Ő a király! Amíg valaki nem próbálja nem tudja mekkor Isteni adomány!!!! Szó szerint!


Tegnap Túróscsúszával ettem a marhapörköltet! Előtte bekaptam 3 szemet és utána aztán semmi!!! Tök jól vagyok!

Úgyan úgy eszem a rántotthúst, káposztát és stb mint 10 éve, semmi bajom!

Volt,hogy a tejeskávétól fájt az epém és a májam, kétnapig szenveddtem, mert nem használt sem a Cholagol a Raphachol. Ebből bekptam 3-at és 1 óra múlva semmi bajom nem volt!!!!


Ha valakinek kell kitől lehet venni jó árban, jó minőséget írjon és privátban megküldöm a helyet.


Ahol Én veszem, nem mindig van mert Amrikából hozzák és hamar elfogy, ezért mindenki több dobozzal vesz egyszerre.

Lehet kapni máshol is Papaya készítményt de kétszerannyiba kerül és nem hatásos. Valószínű nem igazi gyümölcs kivonat vagy nem tudom mi az oka. Én egyszer nem bírtam kivárni és vettem másmilyet, de nem volt jó.

Ez viszont még finom is, nagyon kell vigyáznom, hogy ne rágjuk csak az íze miatt! Dugdosom a táskámba, mert sokszor a fiam csak eszegeti mint a TicTac cukrot :-)


Az is fontos, hogy itthon csak kókuszolajban sütők, főzők.

És ez mellett még szedek egy epekő zúzó készítményt is. Ha kell pivben megírom.

2014. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!