Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stroke után, ha a beszédközpon...

Stroke után, ha a beszédközpont sérült, hány nap elteltével lehet képes beszélni a beteg?

Figyelt kérdés
Ha négy nap elteltével nem beszél az probléma? Ettől még javulhat a helyzet? Amennyiben nem ért dolgokat azok is vissza térnek? Nagyon megköszönném, ha valaki tud segíteni ezekben a kérdésekben.

2013. júl. 19. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben NEM napok, hanem HÓNAPOK kellenek, mire javul az állapota.
2013. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem lehet megmondani. Ha maga a beszédközpont egészét érte a sérülés a stroke miatt akkor kisebb javulás lehet, de teljesen nem áll vissza. Ha a beszéd központ az érintett terület szélén van akkor, ahogy javul ott az agyi keringés szép lassan visszatér, bár a a kiejtésben, a hangok megformálásában lehet zavar. Ez nagyban függ, hogy milyen gyorsan kezdték el a kezelést, hogy milyen gyorsan áll vissza az érintett terület vérellátása, azaz meddig tart azon a bizonyos területen az oxigén hiány. Erre nincs törvényszerűség, hogy kötelezően, úgymond előírás szerint haladjon a folyamat.

Gyakorlatilag az a tapasztalat, hogy amennyit az első 3 hónapban javulnak az elvesztett funkciók a rehabilitáció alatt az marad a későbbiekben.

2013. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azért ijedtem meg, mert azt hittem azért valamennyit kellene, de akkor ezek szerint ez nem törvényszerű. Viszont javulhat. Sok mindent megért és szeretett volna válaszolni, de csak inkább nyögés szerű hangok jönnek ki a torkán. Én mint családtag, hogyan tudok segíteni a beszéd értésben és magában a beszédben? Sajnos még intenzív osztályon van így a rehabilitáció nem kezdődhet meg. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 19. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudod meggyorsítani, bárhogy is szeretnéd, a türelmeddel, a szereteteddel és , ha az látja rajtad, hogy bizakodsz.

Ha akart válaszolni, akkor érti, értelmezni tudja, hogy miről beszélsz neki. Ez jó.

Amikor a rehabilitáció zajlik, ott tudsz majd sokat segíteni neki, együtt működve a kezelő ideggyógyásszal, gyógytornásszal.

2013. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a türelem a szeretet és a bizakodás megvan, előtte próbálok erős maradni. Valószínűleg még lesznek kérdéseim, továbbra is nagyon örülök majd a válaszaidnak.
2013. júl. 19. 23:51
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez sok mindentől függ, de hónapokig tart, mire újra megtanulja a beszédet. Az jó jel, hogy érti a beszédet. Megpróbál jelekkel válaszolni?
2013. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fő az, hogy legyél mellette, és próbáld meg megérteni. Ne hagyd, hogy elveszítse a reményt! A rehabilitációtól függ, hogy mikor kezd beszélni.

[link]

2013. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen van pár jel, megszorítja a kezem. Felvette egyedül a szemüvegét, megtörölte egyedül az arcát ronggyal. Kicsi dolgok de nekem sokat számított mind. Mondtam neki, hogy mennyire szeretem és könnybe lábadt a szeme. Bármit a bal kezébe adok, át akarja tenni a jobb kezébe.


Az orvos még nem beszélt a rehabilitációról, talán hétfőn azt mondta, de én már beszéltem maszek gyógytornásszal illetve beszédterapeutával is. Csak nem tudom hogy fogja viselni, látszik, hogy nagyon zavarja, hogy a jobb keze nem mozog. Beszélni nem nagyon próbál...:(

2013. júl. 20. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan nem szabad eredményt várni.
2013. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azóta mi lett az eredmény??

Tudom régi kérdés de hátha

2020. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!