Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azokhoz fordulok, akik pajzsmi...

Barbi840110 kérdése:

Azokhoz fordulok, akik pajzsmirigy alulműködéssel estek teherbe. Már van egy 21 hónapos kislányom, február óta próbálkozunk a kistesóval, sajnos sikertelenül! Szerintetek lehet próbálkozni, vagy várni kell amig a hormonszint beáll?

Figyelt kérdés

Folytatás: Az első terhességem alatt cukorbeteg lettem, ez elmúlt szülés után. Mivel nem maradtam terhes elmentem vérvételre, mert a diabetologusom azt mondta, valószinűleg az inzulin szintemmel van probléma, de az rendben van. Kiderült, hogy pajzsmirigyem nem jó, TSH: 6,2

Elmentem endokrinologushoz, aki írt fel gyógyszert 37,5mg Lentrox. Ezt már 2 hónapja szedem, lassan megyek vissza kontrollra. A doki azt mondta, hogy nem is baj, hogy egyenlőre nem maradok terhes, de ha mégis összejönne azonnal menjek vissza. A védőnőnk azt mondta, hogy szerinte nyugodtan lehet próbálkozni.

Elolvastam minden ezzel kapcsolatos témát itt a fórumon is, de nem tudom mitévő legyek :(

Eltelt fél év, nem maradtam terhes, pedig peteéréskor is mindig együtt vagyunk, szerintem a szervezetem tudja, hogy mikor maradhatok terhes.

Igazából az érdekelne, hogy aki nem jól működő pajzsmirigy probléma mellett terhes maradt mit tapasztalt?

Amúgy valószinűleg már az első terhességem során is fent állt, a kislányom gyönyörű, okos és teljesen egészséges :)

Pár napja rátaláltam a tiszta méhpempőre a neten, el is kezdtem szedni, és elvitte az éhségemet, megindult a fogyás :) Gondolom aki ezzel küzd, hogy mindent megtesz a fogyásért és sikertelenül ez hatalmas siker. Állítólag a pempő is segíti a teherbeesést :)

Köszönöm annak aki válaszol!



2013. júl. 24. 12:07
 1/4 gömbicica ***** válasza:

A letölthető könyv elejét is olvasd el, hogy megértsd amit irnak. Vannak értelmezéshez instrukciók.


"A pajzsmirigy alulműködése pajzsmirigy

-

elégtelenséget jelent. A betegség az összes anyagcsere

-

folyamat lelassulásával és olykor golyva képződésével, vagyis a pajzsm

irigy megnagyobbodásával jár. A

szemek kidülledéséhez vezethet. Fizikai okai között az immunrendszer rendellenes működését

említhetjük. A pajzsmirigyet pajzsmirigygyulladás teszi tönkre, amelynek következtében mirigyet táma

antitestek termelődnek, jódhiá

nyt okozva. A koleszterinszint megnövekszik, fáradtság, izomfájdalmak

jöhetnek létre, a végtagok zsibbadását vagy hidegséget, székrekedést és a reflexek tompulását

okozhatja. Elkeseredettség is úrrá lehet rajtam, amely mogorvává tehet engem, és a meg nem é

rtettség

érzését válthatja ki belőlem. A testem riadót fúj. A metafizikus okok ugyanúgy jelentősek. A torokcs

akra

a kommunikációhoz és a kreativitáshoz kapcsolódik. Milyen a kommunikációm saját magammal, a

szeretteimmel és a többiekkel? Hogyan juttatom érv

ényre a kreativitásomat, az elvégzendő

feladataimban? A pajzsmirigy alulműködésének az is lehet az oka, hogy képtelen vagyok egy olyan

helyzettel szembenézni, amely már többször újra megjelent az életemben, és amellyel szemben

tehetetlennek érzem magam, ne

m tudom, hogyan reagáljak rá. A saját életem irányítója, alkotója

vagyok. Magam köré mindenhová harmóniát hintek. Bízva az életben, az életet új szemmel látom."

2013. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:

gugliba beirod:

betegségek lelki okai könyv letöltés


valamiért megint eltünt amit beküldtem. Megkérném, hogy aki leszedte, irja már meg, hogy miért? köszönöm.

2013. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem jött át az a letölthető link! :(
2013. júl. 25. 09:05
 4/4 gömbicica ***** válasza:

szia. mint irtam gugliba ird be:

betegségek lelki okai könyv letöltés


a 2. rögtön az a pdf. fájl, ami letölthető!!!!

én meg tudtam nyitni.


Dirrektbe nem ment át, azt láttam. Vagy csak levették valamiért. Nem tudom.

igy keresőbe beirva bejön, most néztem,

2013. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!