Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaptam az "Ővsömör" nevezetű...

Elkaptam az "Ővsömör" nevezetű herpeszes betegséget. Ahol a tünetek megjelentek, mennyire lehet ott vizzel tisztán tartani? Nem tudom mennyire ártalmas ez a hólyagokra nézve. Kaptam folyadékot, és a megszáradt réteget szeretném eltávolitani.

Figyelt kérdés
A folyadék neve Suspensio zinci aquosa, ez egy mentholos folyadék, ami a viszketés ellen hűti a betegség részeit.
2013. júl. 31. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt az övsömört nem most kaptad el. Valamikor lenned kellett bárányhimlősnek. Tulajdonképpen ez a vírus megbújt egy idegdúcban és most aktivizálódott. Annak az idegnek a beidegzési területén jönnek ki a hólyagok, amely ebből az idegdúcból indul ki, éppen ezért féloldali. Ugyanúgy kell eljárni, mint a bárányhimlőnél. Tusolni lehet, törölközővel le lehet itatni róla a vizet. Kádba ne áztasd a területet, fürödni nem szabad vele.

Amire ügyelned kell, hogy te most másokat megfertőzhetsz, no nem az övsömörrel, hanem ha olyan emberrel találkozol aki nem volt bárárnyhimlős az elkaphatja tőled, szóval most lesz.

Fertőző betegségnek számít, kismamáknál okozhat gondot, aki nem esett át rajta !! Erre figyelj.

A cink rázó ez jó rá, gyerekeknek is ezzel ecseteljük a bárányhimlős kiütéseit.

Addig fertőz, amíg nem száraz pörk fedi. Kiújulásra hajlamos ugyanúgy,mint az ajakherpesz.

2013. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kedves kérdező! Sorstársad vagyok a hétvége óta, remélem neked már gyógyult!


Kedves válaszoló!

Nekem még nem telt el 1 hét a kiütések óta, viszont a jobb farpofán nagyon erősen és a jobb lábszáron lefelé gyengülő intenzitással vannak elváltozások. Még a talpamon is, hogy ne csak ülni, állni se nagyon tudjak.

Mivel lehetne helyettesíteni a Suspensiót, pl. Betadinnal, ami szintén szárít, lehet?

2013. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet ecsetelni Betadine oldattal, fertőtlenít és szárít.

Persze csak akkor, ha nem vagy jód érzékeny. A cink rázó kicsit a viszketést is enyhíti a betadine nem.

Akkor most nálad a hólyagcsák szépen mutatják az ideg lefutási területét és ahogy írod jó nagy területet érint. Volt előtte fájdalmad mielőtt megjelentek a kiütések? Első alkalom?

2013. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Igen, első alkalom. Nekem deréktáji gerincfájdalmaim voltak kb. 1 hónapja egy - szintén első alkalmú - nyári megfázás után közvetlenül. Kicsit nyilván elhanyagoltam az immunrendszerem.

Ez a gerinc egész idáig gyötört, azt hittem hogy porckorong sérv lehet, annak is megadtam ugyanis a feltételeit. De később a gerincből kezdett a jobb csípőmbe "sugározni" a fájdalom, majd ezután a múlt hét vége felé (csütörtökön) a jobb farpofámban egyre erősödő égető érzést éreztem. Ezek után kb. 3 nappal jelentkeztek a kis kiütések, melyek másnap térdhajlat felett, később alatt, meg a talpamon is kijöttek.


Biztos, hogy az arc és a szem környéke veszélyesebb ennél, de nem esik jól ez sem.


Voltam a gerincemmel idegsebésznél, de mivel megjelent az övsömör, egyből bőrgyógyra irányított, és mondta, hogy könnyen okozhatott a herpes vírus is gerinc fájdalmakat. És könnyen igaza lehet, a gerincem most már szűnik, és különben is minden a nyári influenzával kezdődött.

2013. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Üdv kedves sorstársam. Igen, már kigyógyultam belőle. Betadine-al ne kezeld, nem használ. Cinkrázó kenőccsel kezeld, akkor nem fog annyira viszketni, viszont készülj fel arra, hogy a következő 1 hét elég fájdalmas lesz. Emelett nekem egy életre hagyott bélyeget az arcomon, heges lett. Ne vakard semmiképp, és ne is nyúlj hozzá. Cinkrázó kenőcsöt fültisztító pálcikával kezeld, esetleg vattával de az nem annyira ajánlatos, mert beleragad a kenőcsbe. Akkor tudod, hogy ki fogsz lassan jönni, amikor a kiütések kivakadnak, és lesebesednek. Ekkora Neugranormon kenőccsel már lehet kezelni, így a sebek hamarabb lepotyognak. Mielőbbi gyógyulást kívánok, és kitartás, a fájdalom enyhül 4-5 nap után. Nagyjából 2-3 hét alatt gyógyultam ki teljesen belőle, habár ez kortól függő. Mielőbbi jobbulást kívánok!
2013. aug. 31. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!