Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Netfüggőség? Mit lehet ellene...

Netfüggőség? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

A mostohaöcsém ( 12 éves ) egész nyáron semmi mást nem csinál, csak laptopozik. Elég nagy darab, kb 70 kg, és folyamatosan eszik, persze a gép előtt. Lóg a lába egész nap, kb havonta egyszer megy át a barátaihoz, akkor is csak játszani. Engem ez nem zavar, de ma kölcsönkértem a laptopját ( egy képet töltöttem fel facebook-ra) ő pedig szinte sírva átjön hozzám, hogy nem tudja a gmail jelszavát, és miért jelentkeztem ki.. Majd visszament a szobájába, és dühöngött, rugdosta a radiátort, a falat, az asztalt ütötte, majd megint átjött, és közölte, hogy soha többé nem nyúlhatok a laptopjához ( egyébként életem során kb 2x volt rá példa, akkor is megengedte.) Majd elmondta, hogy egy hülye pi**a vagyok, és szerencsém van, hogy tudja a jelszavát, de szintén nyelte le a könnyeit, és mellette ordibált.

Engem ez eléggé megrázott, mert soha nem volt még rá példa 2 év alatt, hogy ilyet mondott volna, vagy kiabált volna velem. Az anyukája sem tud mit tenni, az apukájával pedig nemigazán tartja a kapcsolatot. Többnyire erőszakos, lövöldözős játékokkal játszik. Ha nincs net közelben pár óráig rosszul van, az befolyásolja az életét, hogy hol van éppen internet. Nem hajlandó sem sportolni, sem változtatni az életmódján. Aggódom érte. Csak nyáron , június óta közel 10-11 kg-t szedett fel. :(

15/L



2013. aug. 5. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem zavarj le neki egy jó nagy pofont.. erről az esetről egyébként ez jut eszembe, és öcséd is ilyen lesz, vagy már ilyen: ( nézd meg )


http://www.youtube.com/watch?v=3KUUekOD-eY

2013. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
csökkentsd le napi 2 órára a netet (majd 1 órára majd 45 percre..stb...) és menjetek el együtt biciklizni aztán fagyizni egyet és NE engedjétek neki a netezést akár mennyire is sír.És ha visszabeszél, akkor adj neki egy pofont, attól lenyugszik majd:) Menjetek el strandra, moziba meg ilyesmi helyekre
2013. aug. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
húzd ki a routert, és rejtsd el valahova (ha olyan a netetek.) jelszavazd le a gépét ha van rá esélyed, valami ijesztős oldalt rakj be neki (van valami oldal, vmi 666 a neve, ilyen ijesztő arc jön be, meg van még egy pár ilyen) akkor legalább egy pár óráig abbahagyja, addig tudsz vele csinálni valamit, vgy a laptopjával (legalábbis, nekem volt ilyen, megijedtem egy ilyentől, 2 napig nem mertem gépközelbe menni :D)
2013. aug. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Mintha csak az én öcsém lenne. Én általában úgy tudom elcsalni a gép elől, ha felajánlom neki, hogy Wow-ozok Minecraftozok vagy CS-zek vele egy órát, ha kijön velem egy órát az udvarra, vagy megnéz velem egy filmet, vagy eljön velem kecajozni. Amúgy ha nekem ilyet mond (hogy hülye p*csa vagyok meg hasonlók) lekeverek neki egyet :D
2013. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!