Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 37,7 az láz vagy hőemelkedés?...

37,7 az láz vagy hőemelkedés? Vegyek be gyógyszert vagy ne?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, van-e ismert betegséged vagy teljesen egészséges vagy. Hány éves vagy?


Lázcsillapítás két év alattiaknál ha a láz 38.3 C fölötti, akkor kezdjük a lázcsillapítást

Lázcsökkentés nagyobb gyerekeknél:Nagyobb gyerekek esetében a lázcsillapítás (elsősorban ibuprofennel, másodsorban acetaminofennel [paracetamollal], szükség esetén váltogatva) 39 fokos láz fölött indokolt

Felnőttek esetében a lázcsillapítás és az orvosi segítségkérés tartósan fennálló 39.4oC-os láznál már mindenképpen indokolt.

2013. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát, kedves első, te sem voltál még lázas beteg, az is tuti és nyilván fogalmad sincs arról a fogalomról, hogy lázgörcs!

38 felett láz, amit csillapítani kell. Hiába mondják, hogy hagyni kell a szervezetet dolgozni, meg minden, viszont azt is nagyon nagy odafigyeléssel kell kezelni, hogy bizonyos fertőzések és gyulladások pillanatok alatt nagyon magas lázat okoznak, amik meg kisgyerekek esetében főleg nagyon veszélyes dolgok. Eddig bár hány gyerekorvossal volt dolgunk a kisgyerekünkkel is kapcsolatban, mindegyik egytől egyig 38 foktól lázcsillapítást javasolt.

És én felnőttként ugyan nem sűrűn voltam lázas, de nyomja 39 fokos lázzal az ágyat lázcsillapító nélkül az, aki hülye!

A 37, 7 amúgy csak hőemelkedés, de mindenképpen valaminek a tünete, ez még nem indokol lázcsillapítást, hisz nem láz, viszont azt igen, hogy figyelgesd és mérd és amint lázas leszel, vegyél be lázcsillapítót.

És persze nézzen meg mindenképpen egy orvos.

2013. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és sajnos csak csütörtökön lesz dokim, máshoz nem nagyon szeretnék elmenni ha nem muszáj.
2013. aug. 6. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyit tennék még hozzá, hogy ha vacakul vagy, mindegy hogy ki honnét számolja a lázat, ha nem rossz tőle a közérzeted, nem ráz a hideg, lehet elég csak langyos vízben lezuhanyozni, gyógyszer nélkül.


Én bevallom, ritkán vagyok lázas, de 37,7C.-nél már pocsékul vagyok, emiatt veszek be gysz.-t.

2013. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így estére szerintem mindenképpen vegyél be gyógyszert! Takarózz be jól, igen, tudom, hogy nagyon meleg van, de muszáj lesz. Főzz teát hozzá!
2013. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dm.Tenty. válasza:
Hőemelkedés. Lázcsillapító ajánlott!
2013. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta már voltam orvosnál is.
2013. aug. 10. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!