Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, ha 21 évesen...

Mit tegyek, ha 21 évesen hirtelen nagyon elkezdtem nőni?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, 178 cm magas, de csupán két évvel ezelőtt még 171 cm voltam. Kb. 16 évesen megáltam 170 körül és évekig nem nőttem, már szomorúan el is fogadtam, hogy nem leszek több.


Két éve döntöttem úgy, hogy a nem túl magas testalkatom, izmosággal, sportos kinézettel próbálom kompenzálni és egy barátom tanácsára el kezdtem konditerembe járni, futni, úszni, bicajozni naponta, és emellett tejben oldható fehérjét fogyasztani, amit ő kifejezetten ajánlott. A cigivel is leálltam, amit 16 éves korom óta keményen szívtam, de meglepő módon (amit persze eleinte kifejezetten nem bántam) ugyanolyan vékony maradtam, viszont elkezdtem 21 évesen nőni, de valami drasztikus tempóban.


A probléma azzal van, hogy az immunrendszerem gyengébb, gyakran vagyok megfázva, szédülök, hányingerem van, iszonyatosan fáj minden csontom. Szeretném tudni, hogy ez mi miatt lehet és nem-e valami súlyosabb dolog áll mögötte? És ha ez beteges, mit tegyek?



2013. aug. 7. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A hirtelen növéseddel az endokrinológushoz fordulj.
2013. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A túlzott sportolástól van.Vagy túlságosan sovány vagy,vagy teljesen kimerültél. Az egyetlen megoldás az lenne,hogy egy kis zsírt szednél magadra,és vitaminokat szednél,és mérsékeld a sportot.(Ne hajszold túl magadat!)
2013. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán a dohányzás leállásával, bár ez nincs bizonyitva. A sportolástól a szervezet termeli a növekedési hormont.Azt viszont nem tudom miért kezdtél el 21 éves korodban nöni, egyénhez van kötve.Szüleidet kérdezd meg ö náluk hogysmint volt de ahogy elöttem is tanácsolták fordulj orvoshoz:D
2013. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!