Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bárányhimlő? Meddig tart?

Bárányhimlő? Meddig tart?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, sikerült elkapnom a bárányhimlőt. Tegnap òta egyre több kis piros kiütés van rajtam, arra lennék kíváncsi, hogy meddig tart ez, illetve mikor fognak eltűnni teljesen? Egyelőre alig viszket, teljesen kibírhatò, lehet, hogy később se fog nagyon?
2013. aug. 7. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hét.
2013. aug. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Abban szerintem ne reménykedj, hogy nem fog viszketni. Amíg ki nem jönnek a kis hólyagos kiütések addig "dunsztolni" kell, tehát minél melegebben tartani és nem szellőztetni a bőrödet. Ha már nem jön több, akkor pedig lehet kezdeni "szárítani", levegőztetni a bőröd. Valószínűleg elég csúnyák lesznek és a teljes gyógyulás (tehát, hogy a kiütések helye is elmúlik), legalább 3 hét. Nem tudom, most mi a trend, hogy mivel lehet/ajánlott kenni, háziorvosnál kérdezz rá és mielőbb szerezd be, mert NAGYON fog viszketni!

Fürdeni nem nagyon szabad, csak gyors zuhany és nem dörzsölve törölközni, hanem csak úgy felitatni a vizet a testedről.


Én 25 évesen kaptam el, horror volt :-(

2013. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is nehogy dunsztold! Begyullad alatta és az már szövődmény, további bonyodalmak.

Laza, pamut ruházat, napra ne menj, igen csak zuhany inkább tusfürdő, szappan nélkül.

Nem mindenkinek viszket!

Egyébként 1 hét alatt is lezajlik, attól függ mennyi van rajtad. 2-3 nap alatt jönnek, aztán elkezd hólyagosodni, és után a 2-3 nap alatt leszárad. Ha már csak pörkös mind, nem fertőz.

Felnőttek ált.-ban rosszabbul viselik, a hőem. láz sem mindenkire jellemző.

Mentolos ecsetelő van recept nélkül a viszketésre, de óvatosan, mert az alatt is begyulladhat. Illetve ami van allergia gysz.-ek antihisztaminok, azt is lehet szedni a viszketésre, vagy Fenistil kapszulát.

Egyébként hólyag lehet mindenhol, nagyajkakon, péniszen, orrban, torokban, szemben ( erre csak szemész írhat cseppet, meg ha csúnya, kell is lássa szemész)

2013. aug. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!